fot. PAP/Andrzej Hrechorowicz

PGNiG prognozuje na 2021 r. wydobycie gazu na poziomie 5 mld m3

PGNiG prognozuje na 2021 r. wydobycie gazu na poziomie 5 mld m3 – poinformowała spółka. Według szacunkowych danych za 2020 r. wydobycie w przeliczeniu na gaz ziemny wysokometanowy wyniosło 4,5 mld m3.

W kolejnych latach 2022 i 2023 – wydobycie w całej spółce ma wynieść 5,2 oraz 5,3 mld m3. W 2021 r. wydobycie w Polsce ma być na poziomie 3,8 mld m3, w kolejnych – 3,8 i 4,0 mld m3. Z kolei w Norwegii 0,9 mld m3, a 1,1 i 1,0 w kolejnych latach.

Jak zauważył Paweł Majewski, prezes PGNiG, wydobycie gazu w Polsce powinno utrzymać się w najbliższych latach na stabilnym poziomie.

„Spodziewane mniejsze wydobycie gazu w 2021 r. wynika z wydłużenia realizacji procesów inwestycyjnych spowodowanych sytuacją pandemiczną, a w 2022 r.  wydłużonym przestojem kopalni Lubiatów” – wyjaśnił.

Jak dodał Paweł Majewski, w 2023 r. prognozuje się wzrost wydobycia w związku z zakończeniem zadań inwestycyjnych, obejmujących zagospodarowanie nowych złóż i podłączenie nowych odwiertów.

„Wzrost produkcji gazu w Norwegii w okresie 2021-2023 spowodowany jest akwizycją złóż Kvitebjorn i Valemon oraz planowanym uruchomieniem produkcji ze złóż Snadd Outer, Duva i pozostałych otworów na strukturze Erfugl” – dodał prezes PGNiG.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl