Prezes PGNiG: Co najmniej dwa obszary współpracy z Ukrainą

Wiercenia otworów poszukiwawczych i wydobywczych oraz oferta skorzystania z doświadczeń wydobycia gazu w Polsce to pola współpracy pomiędzy PGNiG oraz ukraińskim przedsiębiorstwem Naftohaz – powiedział w środę we Wrocławiu prezes PGNiG Piotr Woźniak.

Piotr Woźniak podczas rozmowy z dziennikarzami w trakcie odbywającego się w środę we Wrocławiu III Forum Energetycznego powiedział, że PGNiG prowadzi współpracę z ukraińskim przedsiębiorstwem Naftohaz w co najmniej dwóch obszarach.

Jeden to usługi serwisowe, czyli wiercenia otworów poszukiwawczych i wydobywczych na odkrytych już złożach na Ukrainie” – mówił prezes spółki.

Wyjaśnił, że Exalo Drilling (spółka zależna od PGNiG) wygrała przetarg na takie odwierty.

Umowa ze stroną ukraińską nie została jeszcze podpisana” – dodał Piotr Woźniak.

Drugi z obszarów współpracy PGNiG z Ukraińcami to – jak wskazał prezes spółki – oferta skorzystania z doświadczeń wydobycia gazu na terenie Polski.

Chodzi o ich obszary karpackie, które są zbliżone budową geologiczną do naszych starych złóż karpackich” – powiedział Piotr Woźniak.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl