PGG wypracowała zysk i ma dobre prognozy 

W październiku Polska Grupa Górnicza pierwszy raz wypracowała zysk – 15 mln zł. Podobny wynik przewidziany jest też na listopad i grudzień – poinformował wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski.

W ubiegłym roku PGG podała, że jej strata na koniec bieżącego roku nie przekroczy 500 mln zł. Strata była zakładana w tegorocznym biznesplanie firmy. Jej ograniczanie to m.in. efekt rosnących cen węgla.

Wiceminister energii podczas konferencji w Katowicach ocenił, że polskie górnictwo zaczyna funkcjonować zgodnie z planami resortu.

– Październik, który jest za nami, to jest pierwszy miesiąc, kiedy PGG osiągnęła 15 mln zysku. Gdyby ktoś o tym mówił w czerwcu, w lipcu, to pewnie byśmy podważali wiarygodność takich prognoz, a one są faktem. Jest duża nadzieja, że listopad i grudzień będą podobne, jeśli chodzi o wyniki finansowy. Zaplanowana strata w tym roku w PGG na poziomie niespełna 370 mln zł, będzie na koniec roku w okolicach 400 mln. Tak więc w tych planowanych ramach zaczynamy funkcjonować. Ten rok, miejmy nadzieję, (…) będzie całkowicie innym rokiem niż zeszły – mówił Grzegorz Tobiszowski.

Wiceszef resortu energii dodał,  że po etapie „gaszenia pożarów” w górnictwie nadszedł etap zarządzania i osiągania zakładanych rezultatów.

Polska Grupa Górnicza z początkiem maja przejęła 11 kopalń i cztery zakłady Kompanii Węglowej. Od 1 lipca, w związku z powstaniem kopalń zespolonych, liczba kopalń zmniejszyła się do pięciu. Inwestorzy zadeklarowali dokapitalizowanie PGG na łączną kwotę ponad 2,4 mld zł.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl