fot. twitter.com/BiuroPrasowePGG

PGG otrzymała 1 mld zł pożyczki

Polska Grupa Górnicza otrzymała miliard zł pożyczki płynnościowej w ramach Tarczy Finansowej Polskiego Funduszu Rozwoju dla dużych firm.

W ubiegłym roku z powodu pandemii COVID-19 kopalnie Polskiej Grupy Górniczej pracowały w ograniczonym zakresie, a spółki energetyczne zmniejszyły zapotrzebowanie na węgiel. Dlatego spółka poprosiła o wsparcie.

30 marca wniosek PGG o 1 mld zł pożyczki został zaakceptowany przez rząd, a 2 kwietnia spółka zawarła z Polskim Funduszem Rozwoju umowę pożyczki. Wcześniej spełnione zostały opisane w umowie warunki przekazania pieniędzy.

– W terminie do 7 kwietnia tego roku spełnione zostały wszystkie warunki zawieszające, a następnie złożyliśmy wniosek do PFR o wypłatę pełnej kwoty pożyczki. W dniu dzisiejszym na rachunek PGG prowadzony w PKO BP wpłynęła kwota 1 mld zł – poinformował Tomasz Rogala, prezes PGG.

Pieniądze z pożyczki płynnościowej zostaną przeznaczone na regulowanie zobowiązań handlowych, wynagrodzeń i kosztów świadczeń pracowniczych, zobowiązań publiczno-prawnych oraz innych wydatków związanych z finansowaniem bieżącej działalności firmy. Na spłatę pożyczonych środków górnicza spółka będzie miała czas do końca lutego 2025 roku.

TV Trwam News

drukuj