fot. Wikipedia

PESA złożyła kolejne odwołanie ws. przetargu na tramwaje dla stolicy

Bydgoska PESA złożyła kolejne odwołanie ws. przetargu na dostawę taboru dla Tramwajów Warszawskich. Pismo trafiło do Krajowej Izby Odwoławczej. W lutym zwycięzcą przetargu ogłoszono koreańską firmę Hyundai. PESA jednak złożyła odwołanie.

W toku postępowania koreańska firma ujawniła nowe informacje. W ocenie PESY przedstawione dokumenty świadczą o tym, że oferta Koreańczyków jest niezgodna ze specyfikacją istotnych warunków zamówienia.

Władze Warszawy chcą kupić od firmy z Korei Południowej ponad 120 tramwajów. Wątpliwości ws. przetargu wyrazili m.in. warszawscy radni Prawa i Sprawiedliwości.

Od około dekady korzystamy w stolicy z bardzo wygodnych, nowoczesnych tramwajów wyprodukowanych przez firmę PESA – mówił radny Filip Frąckowiak. Tym bardziej niezrozumiała jest decyzja władz Warszawy.

– Tramwajami i produktami firmy PESA chwali się polski rząd, więc być może prezydent Warszawy, który traktuje samorząd jako pole bitwy politycznej, po prostu chciałby odrzucić wszystko, co przez rząd PiS jest akceptowane i wykorzystywane do rządów w Polsce. Trzeba powiedzieć, że PESA to i doświadczenie, i polska gospodarka, w związku z tym warto te produkty wspierać – wskazał Filip Frąckowiak.

Na środę Krajowa Izba Odwoławcza zaplanowała wydanie wyroku w sprawie pierwszego odwołania bydgoskiej firmy. We wrześniu ubiegłego roku Tramwaje Warszawskie ogłosiły przetarg na dostawę 213 tramwajów do warszawskiego taboru. Zamówienie dotyczyło 123 pojazdów z możliwością rozszerzenia dostaw o kolejne 90 tramwajów.

RIRM

drukuj