fot. twitter/MSWiA

Paweł Majewski wiceministrem w MSWiA

Paweł Majewski, dotychczasowy wiceminister cyfryzacji, został powołany na stanowisko wiceministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. W resorcie będzie odpowiadał m.in. za sprawy teleinformatyki oraz kwestie związane z dokumentami tożsamości.

Paweł Majewski będzie także pełnomocnikiem Rządu ds. Przygotowania Organów Administracji Państwowej do Współpracy z Systemem Informacyjnym Schengen i Wizowym Systemem Informacyjnym.

Na stanowisko sekretarza stanu w MSWiA Pawła Majewskiego powołał premier Mateusz Morawiecki. Nowy wiceminister odebrał dziś akt powołania z rąk szefa resortu, Joachima Brudzińskiego. Zgodnie z przepisami, nowego sekretarza stanu w MSWiA powołuje premier na jego wniosek.

Nowy wiceminister od października 2016 r. pełnił funkcję wiceministra cyfryzacji, wcześniej był podsekretarzem stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz pełnomocnikiem rządu do spraw przygotowania Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016.

Paweł Majewski jest absolwent edukacji medialnej i dziennikarstwa na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. W latach 2008–2013 był redaktorem, a później dziennikarz działu krajowego dziennika „Rzeczpospolita”. Współtworzył także serwisy tematyczne dla strony internetowej „Rzeczpospolitej”.

PAP/RIRM

drukuj