Paweł Kukiz sugeruje Markowi Jakubiakowi opuszczenie Kukiz`15

Marek! Idź za nimi, skoro im dobrze życzysz! – napisał na Twitterze do Marka Jakubiaka w nocy z piątku na sobotę szef Kukiz`15 Paweł Kukiz. Odniósł się w ten sposób do życzeń, które Marek Jakubiak złożył na Twitterze posłowi Jakubowi Kuleszy, który w piątek opuścił ugrupowanie.

Poseł Jakub Kulesza poinformował w piątek, że odszedł z ruchu Kukiz’15 i przystąpił do partii Wolność Janusza Korwin-Mikkego. Jako najważniejszy powód swojego odejścia podał niemożność współpracy z Dariuszem Pitasiem, wiceszefem ruchu Kukiz’15.

W reakcji na odejście Kuleszy poseł Kukiz`15 Marek Jakubiak wyraził nadzieję na Twitterze, że jeszcze o nim usłyszymy. Oczekiwanie to odniósł także do Adama Andruszkiewicza, który wcześniej opuścił ruch Kukiz`15. Poseł określił obu byłych członków Kukiz`15 jako swoich „sejmowych synków” i ocenił, że „widocznie nie nadają się na wegetację”.

Do słów Jakubiaka odniósł się szef Kukiz`15 Paweł Kukiz, który napisał: „Marek! Idź za nimi, skoro im dobrze życzysz! Masz browary i układy w wojsku. Całe 30 tysiecy na kampanię w Warszawie wydałeś (czyli dwa razy mniej niz ja na ciebie w parlamentarnych) :-)” (pisownie oryginalna – PAP).

Paweł Kukiz życzył ironicznie Jakubiakowi powodzenia.

„Czuwaj, Żołnierzu Kuleszy i Andruszkiewicza :-)” – dodał polityk.

W kolejnym tweecie-odpowiedzi do Jakubiaka Kukiz napisał: „Synek, znaczy jednego masz z Kornelem a drugiego z Korwinem. Pytanie – ty rodzisz czy zapładniasz te piękne istoty :-)” (pisownia oryginalna – PAP).

Ostatnio Kukiz nie był aktywny na Twitterze. Jego poprzedni wpis datowany jest na 17 czerwca br.

W czasie samorządowej kampanii wyborczej Marek Jakubiak był kandydatem Kukiz`15 na prezydenta Warszawy. Podczas konwencji ruchu doszło do niecodziennej sytuacji. Lider ugrupowania oznajmił, że Jakubiak nie ma wielkich szans na objęcie stanowiska prezydenta stolicy, a także, że jego „sympatia jest akurat niekoniecznie mocno nakierowana na naszego kandydata, mam również inne osoby, którym mocno kibicuję dla dobra Warszawy”.

W późniejszej wypowiedzi na antenie RMF Kukiz poparł Jakubiaka.

„Najlepszym kandydatem na prezydenta Warszawy jest Marek Jakubiak” – powiedział.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl