fot. twitter.com/jsachajko

J. Sachajko: Projekt ustawy antykorupcyjnej będzie procedowany na najbliższym posiedzeniu Sejmu

Poseł Kukiz’15 Jarosław Sachajko przekazał, że projekt ustawy antykorupcyjnej będzie procedowany na najbliższym posiedzeniu Sejmu. Parlamentarzysta rozmawiał w środę w tej sprawie z wiceszefem niższej izby parlamentu, Ryszardem Terleckim.

Najbliższe planowane posiedzenie Sejmu ma się odbyć w dniach 15-17 września. W środę poseł Jarosław Sachajko spotkał się w Sejmie z wicemarszałkiem izby i szefem klubu Prawa i Sprawiedliwości, Ryszardem Terleckim. W czasie rozmów potwierdzono, że 15 września ustawa antykorupcyjna trafi do drugiego, a następnie do trzeciego czytania. Ustalenia to element współpracy programowej PiS i Kukiz’15.

– Chciałem się upewnić, że nasze ustalenia sprzed kilku tygodni są dalej aktualne. Zostało to potwierdzone. Ustawa antykorupcyjna będzie uchwalona na najbliższym posiedzeniu Sejmu. W komisjach odbyło się pierwsze czytanie. Bardzo mocno przepracowaliśmy zapisy, które są gotowe do drugiego i trzeciego czytania – mówi poseł Jarosław Sachajko z Kukiz’15.

Głównym celem propozycji jest zaostrzenie kar w stosunku do osób skazanych za korupcję. Projekt zakłada m.in. pozbawienie praw publicznych osób skazywanych za przestępstwa korupcyjne oraz zakaz zajmowania przez nie stanowisk w spółkach Skarbu Państwa.

To jednak nie koniec. Na początku sierpnia koło Kukiz’15-Demokracja Bezpośrednia złożyło projekty tzw. ustaw konopnych, pod którymi podpisali się także posłowie Prawa i Sprawiedliwości. Dotyczą one ułatwień w hodowli konopi siewnych, a także możliwości produkcji konopi na potrzeby medyczne przez instytuty badawcze. Jeżeli uzupełnione zostaną braki, jakie wskazało Biuro Analiz Sejmowych, to również te projekty będą procedowane w komisjach rolnictwa i zdrowia.

Zuzanna Dąbrowska, Warszawa/RIRM

drukuj