fot. PAP/Artur Reszko

Pątnica Poduchowna: Premier M. Morawiecki wziął udział w otwarciu odcinka drogi Via Baltica

W Piątnicy Poduchownej na Podlasiu otwarty został jeden z odcinków drogi Via Baltica. W uroczystości wziął udział m.in. premier Mateusz Morawiecki.

Otwarty dziś dwujezdniowy odcinek trasy S61 liczy 34 km. Biegnie on od węzła Kolno, poprzez obwodnicę Stawisk do obwodnicy Szczuczyna.

W trakcie swojego wystąpienia szef rządu podkreślił, że największy w historii Polski program budowy dróg na ponad 290 mld zł tworzy spójną całość infrastrukturalną. Opiera się on w ponad 80 procentach o środki krajowe – zauważył Mateusz Morawiecki.

https://twitter.com/PremierRP/status/1424701131482095619

Jak podkreślił, każdy kilometr nowej drogi to dodatkowe możliwości przyciągania przedsiębiorców, możliwości rozwojowe dla danego regionu oraz szansa dla polskich firm.

Poprzez cały program budowy dróg tworzymy perspektywy dla polskich przedsiębiorców, bo to oni biorą coraz częściej udział w przetargach, to oni coraz częściej wygrywają przetargi, uczą się budować coraz bardziej zaawansowane konstrukcje inżynieryjne. Dlatego ta „pokawałkowana” do niedawna Polska nabiera kształtu całościowego, jest coraz lepiej zintegrowana – mówił Mateusz Morawiecki.

Via Baltica to międzynarodowy korytarz transportowy łączący kraje bałtyckie z zachodnią Europą. To odcinki dróg ekspresowych S8 i S61 pomiędzy Warszawą i przejściem granicznym w Budzisku. W sumie Via Baltica ma liczyć 311 km.

 

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl