Paryż: marsz poparcia dla warszawskiej manifestacji

Polonia we Francji po raz trzeci stanie w obronie TV Trwam. Ulicami Paryża przejdzie dziś marsz solidarności  z manifestacją w Warszawie.

Marsz w stolicy Francji poprzedzi o godzinie 16.00 Msza św. w kościele p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.

Dajmy świadectwo wierności Bogu i Ojczyźnie; zamanifestujmy nasz sprzeciw wobec szerzącej sie w naszym kraju dyskryminacji jedynej katolickiej stacji telewizyjnej – mówi Maria Jolanta Dźwigała, Prezes Stowarzyszenia Obrońców Krzyża w Paryżu i organizator manifestacji.

Myślę, że nadejdzie taki dzień, że rząd i pan Dworak zrozumieją wreszcie, że powinni przestrzegać Konstytucji, i że powinni się z nami liczyć. Oni pracują dla narodu, a nie naród dla nich  – wskazuje Maria Jolanta Dźwigała.

O francuskiej Polonii, która już po raz trzeci stanie w obronie TV Trwam, poinformował jej wicerektor, ks. Prałat Krystian Gawron.

– Staniemy właśnie w tej intencji – o wolność słowa w naszej ojczyźnie i o nieskrępowany głos Kościoła z naszej ojczyzny do Polaków na obczyźnie. Po Mszy św. o godz. 18:00 udamy się pod pomnik tych, którzy bardzo drogo zapłacili za wolność w naszym kraju, ludzi „solidarności”, którzy zginęli. Spotkamy się na Place des Invalides przy pomniku „Solidarności”, żeby tam wołać o wolność słowa w naszej ojczyźnie i o wolny głos dla każdego Polaka w naszej ojczyźnie, my którzy jesteśmy wolni tutaj poza ojczyzną – podkreśla ks. prałat Krystian Gawron.

Ponadto dodał, że w tym marszu Polonia we Francji chce połączyć się z rodakami w Polsce i innych krajach.

– Żeby bronić TV Trwam i Radio Maryja, żeby upomnieć się o poszanowanie naszych praw podstawowych, obywatelskich. O to, żebyśmy mogli spokojnie oddychać. Właśnie przy pomniku ofiar „Solidarności” chcemy uszanować ich poświęcenie, ofiarę z życia, żeby tak wysoka cena wyzwoliła, pokonała opory tych, którzy blokują dostępu TV Trwam do multipleksu. Żebyśmy mogli mieć w tym nasz udział. To jest nasz obowiązek i nasze obywatelskie zobowiązanie wobec tych, którzy w okresie „Solidarności” przelali krew za wolność – zaznacza ks. prałat Krystian Gawron.

Cały czas trwa także akcja zbierania podpisów do KRRiT. W biurze Radia Maryja w Toruniu policzono już 2 mln 486 tys. 417 kopii podpisów.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl