fot. Andrzej Hrechorowicz/KPRP

Para prezydencka udaje się do Meksyku

Prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą udają się dziś do Meksyku. Oficjalny program wizyty rozpoczyna się jutro od udziału we Mszy św. w polskiej misji pallotyńskiej w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Tenango del Aire.

Prezydent Andrzej Duda będzie rozmawiał z prezydentem Meksyku, weźmie udział w Polsko-Meksykańskim Forum Gospodarczym i spotka się z Polonią.

Z prezydentem do Meksyku udaje się grupa polskich przedsiębiorców. Celem wizyty jest „wspieranie polskiego biznesu, gospodarki, polskich firm, które mogą się otworzyć na rynek meksykański i mogą na ten rynek wejść” – powiedział prezydent na antenie Radia Kraków.

– Poza rynkiem unijnym eksport jest trudniejszy, to są rynki bardziej ryzykowne, ale zarazem ogromne. Czy to rynek meksykański, Ameryki Południowej, afrykański, czy wreszcie rynki azjatyckie – są to rynki, na których bardzo wiele państw dynamicznie się rozwija i gdzie warto zainwestować. Ja do tego zachęcam polskich przedsiębiorców i chcę ich wspierać w tym zakresie. Również temu służy moja wizyta w Meksyku – wskazał Andrzej Duda.

W trakcie wizyty zostanie podpisana wspólna polsko-meksykańska deklaracja: „W kierunku partnerstwa strategicznego między Meksykiem i Polską”.

Zawarte mają zostać cztery umowy międzyresortowe i siedem gospodarczych. Mają one ułatwić polskim firmom działanie na rynku meksykańskim.

RIRM

drukuj