fot. PAP/EPA

Papież Franciszek zaapelował o zgodę społeczną w Kazachstanie

Papież Franciszek zaapelował o zgodę społeczną, dialog i sprawiedliwość w Kazachstanie. Podczas spotkania z wiernymi w niedzielę modlił się za ofiary trwających w tym kraju zamieszek.

„Przyjąłem z bólem wiadomość o tym, że doszło do ofiar podczas protestów, jakie wybuchły w minionych dniach w Kazachstanie” – powiedział zwracając się do wiernych zebranych na placu Świętego Piotra na modlitwie Anioł Pański papież Franciszek.

„Modlę się za nie i za ich rodziny. Pragnę, aby jak najszybciej odnaleziono zgodę społeczną poprzez poszukiwanie dialogu, sprawiedliwości i dobra wspólnego” – mówił Franciszek.

„Zawierzam naród Kazachstanu opiece Matki Bożej, królowej pokoju z Oziornoje” – dodał przywołując nazwę sanktuarium maryjnego na północy kraju.

W listopadzie 2021 roku Papież został zaproszony do Kazachstanu przez prezydenta Kasyma-Żomarta Tokajewa. Zaproszenie od szefa państwa przekazał przewodniczący Senatu Maulen Aszymbajew, którego Franciszek przyjął na audiencji.

W czasie południowego spotkania papież nawiązał też do obchodzonej Niedzieli Chrztu Pańskiego. Rano w Kaplicy Sykstyńskiej ochrzcił 16 dzieci pracowników Watykanu.

„Zapamiętajcie datę swojego chrztu” – zaznaczył Ojciec Święty.

„Tego nie należy zapominać, lecz przypominać ten dzień jako święto” – zauważył Papież.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl