fot. PAP/EPA

Ojciec Święty Franciszek przestrzegł wiernych przed uleganiem chciwości

Chciwość to choroba niebezpieczna także dla społeczeństwa – mówił Ojciec Święty Franciszek. Papież, jak co niedzielę, spotkał się z wiernymi na modlitwie Anioł Pański.

W rozważaniach przed modlitwą Papież przytoczył słowa Jezusa: „Strzeżcie się wszelkiej chciwości”. Ojciec Święty dodał, że jest „to choroba, która niszczy ludzi, bo głód posiadania powoduje uzależnienie. Przede wszystkim ten, kto ma dużo, nigdy się tym nie zadowala, zawsze chce więcej i tylko dla siebie”.

– Ale w ten sposób nie jest już wolny; jest przywiązany, jest niewolnikiem tego, co paradoksalnie powinno mu służyć, by żyć w większej wolności i spokoju. Zamiast posługiwać się pieniędzmi, staje się ich sługą – mówił Ojciec Święty.

Z powodu chciwości dochodzi do niesprawiedliwości. Nieliczni mają wiele, a wielu ma mało – dodał Franciszek.

– Pomyślmy również o wojnach i konfliktach. Prawie zawsze chodzi o żądzę zasobów i bogactwa. Ileż interesów stoi za wojną. Na pewno jednym z nich jest handel bronią – powiedział Papież.

Jak dodał Ojciec Święty, gromadzenie dóbr materialnych nie wystarczy, by dobrze żyć, bo – jak powtarza Jezus – życie nie zależy od posiadanego majątku. Zależy natomiast od dobrych relacji z Bogiem, z innymi, a także z tymi, którzy mają mniej.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl