Papież Franciszek: Rodzice działają jako współpracownicy Boga

Papież Franciszek powiedział w niedzielę wiernym w Watykanie, że rodzice powołując dziecko na świat działają jako „współpracownicy Boga”. Misja ta czyni z rodziny „sanktuarium życia” – dodał w rozważaniach podczas spotkania na modlitwie Anioł Pański.

Zwracając się do tysięcy wiernych przybyłych na plac Świętego Piotra papież mówił: „Niech Najświętsza Maryja Panna pomoże nam zrozumieć, że w każdej osobie znajduje się ślad Boga, źródła życia”.

Podkreślił, że wierzący powinni być „świadomi tego, że powołując dziecko na świat rodzice działają jako współpracownicy Boga”.

„Ta prawdziwie podniosła misja czyni z każdej rodziny sanktuarium życia i rozbudza, z każdymi narodzinami dziecka, radość, zdziwienie, wdzięczność” – zauważył Franciszek.

Zachęcił też wiernych do refleksji nad tym, jaka jest ich wiara: „Czy to jest wiara radosna, czy zawsze jednakowa, płaska? Czy jest we mnie poczucie zaskoczenia?”.

„Czy kiedy widzę dobrych ludzi, czuję w głębi wdzięczność, czy też nic nie porusza mojego serca?” – pytał Papież.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl