Papież Franciszek: ideologia gender ma na celu zniszczenie małżeństwa

W ostatnim dniu wizyty w Gruzji, papież Franciszek spotkał się z katolickim duchowieństwem w Tibilisi. Ojciec Święty podkreślił, że obecnie na świecie trwa wojna, która ma na celu zniszczenie małżeństwa i dodał, że służy temu ideologia gender.

Ideologia gender jest wielkim nieprzyjacielem małżeństwa – zaznaczył Biskup Rzymu.

Dziś jest wojna światowa, aby zniszczyć małżeństwo. Nie niszczy się małżeństwa wojnami, ale niszczy się je ideami, poprzez kolonizacje ideologiczną. Trzeba się bronić przed kolonizacją ideologiczną. Jeśli są problemy, należy się pojednać jak najszybciej to możliwe. Nie wolno również zapominać o trzech złotych słowach dla małżeństwa: pozwalam, dziękuję i przepraszam – wskazał Ojciec Święty.

Jest normalne, że w małżeństwie dochodzi do kłótni. Czasami nawet latają talerze, ale jeżeli istnieje między małżonkami miłość, powinno natychmiast dojść do pojednania – wskazał papież Franciszek.

Radzę małżeństwom, kłóćcie się ile chcecie, ale nie kończcie dnia bez pojednania, ponieważ „zimna wojna” na drugi dzień jest bardzo niebezpieczna. Wiele małżeństw ratuje się przez to, że na koniec dnia się pojednało – wskazał papież Franciszek.

Ojciec Święty przyznał, że w małżeństwach są bardzo trudne sytuacje i diabeł stara się różnymi środkami mieszać w związkach. Stawia kobietę przed mężczyzną albo przed kobietą stawia mężczyznę, który wydaje się atrakcyjniejszy niż jej mąż. Wtedy proście natychmiast o pomoc – zaznaczył Ojciec Święty.

Następca św. Piotra odniósł się także do osób, które czasami przeżywają chwile słabości w swym powołaniu i wskazał, że kiedy następują turbulencje duchowe, należy szukać schronienia pod płaszczem Matki Bożej.

Ojciec św. Franciszek w niedzielę będzie przebywał z wizytą apostolską w Azerbejdżanie. Ceremonia powitania odbędzie się na międzynarodowym lotnisku im. Hejdara Alijewa. Następnie w kościele pw. Maryi Niepokalanej w ośrodku salezjańskim w Baku rozpocznie się Msza św.

Tego dnia zaplanowano także m.in. spotkanie z prezydentem Azerbejdżanu, wizytę w Miejscu Pamięci poległym za niepodległość, z władzami w Centrum Hejdara Alijewa, z przywódcą muzułmanów Kaukazu, prawosławnym biskupem Baku i przewodniczącym miejscowej wspólnoty żydowskiej.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl