USA gotowe do rozmieszczenia wojsk w Polsce

Ze strony Stanów Zjednoczonych jest gotowość i determinacja do rozmieszczenia swoich wojsk na terenie Polski – poinformował minister Antoni Macierewicz. Szef resortu obrony zakończył dwudniową wizytę w USA.

W trakcie dwudniowego pobytu w Stanach Zjednoczonych minister Antoni Macierewicz spotkał się m.in. z przewodniczącym senackiej Komisji ds. Sił Zbrojnych Johnem McCainem. Politycy rozmawiali o sytuacji na Ukrainie, wojny w Syrii oraz konieczności rozmieszczenia sił Sojuszu Północnoatlantyckiego na terytorium Polski. To ważna podróż i na szczęście z bardzo dobrymi efektami – podkreślił szef resortu obrony.

– Cieszę się, że do niej doszło. Spotkanie z panem senatorem McCainem, a także spotkanie w agencji antyrakietowej, były niesłychanie istotne dla stosunków polsko-amerykańskich – powiedział Antoni Macierewicz, minister obrony narodowej.

Rozlokowanie w Polsce elementów tarczy antyrakietowej, budowa bazy w Redzikowie czy sposób funkcjonowania amerykańskiego systemu obrony przeciwrakietowej – to tematy, jakie minister Antoni Macierewicz podjął w trakcie swojej wizyty w amerykańskiej Agencji Obrony Antybatalistycznej.

Przypomnijmy, że na początku września w polskim resorcie obrony zapadła decyzja o rozpoczęciu negocjacji ze Stanami Zjednoczonymi w sprawie zakupu systemu obrony przeciwrakietowej średniego zasięgu Patriot.


TV Trwam News

drukuj