Papież: Dziękuję wszystkim, którzy towarzyszyli mi w modlitwie podczas mojej podróży

Ojciec Święty Franciszek podsumował dziś swoją podróż apostolską, podczas której odwiedził obchodzące 100-lecie swojej niepodległości kraje bałtyckie.

– Chrześcijanie Litwy, Łotwy i Estonii ponowili swoje wyznanie wiary – powiedział Papież podczas audiencji ogólnej.

Misją Papieża Franciszka było głoszenie tym narodom radości Ewangelii i rewolucji miłosierdzia. Ponieważ – jak wskazał – „wolność bez miłości pochodzącej od Boga nie wystarcza, by nadać sens i pełnię życiu”.

Ojciec Święty zaznaczył, że Ewangelia, która w czasie próby daje siłę i animuje walkę o wyzwolenie, w czasach wolności jest światłem dla codziennej drogi osób, rodzin, społeczeństw.

Papież wskazał równocześnie na ważny wymiar ekumeniczny swojej podróży apostolskiej, który znalazł wyraz podczas modlitwy w katedrze w Rydze oraz spotkania z młodzieżą w Tallinie. Papież zachęcał też do dialogu między pokoleniami.

– Zwracając się do odpowiednich władz trzech krajów, podkreśliłem wkład, jaki wnoszą one do wspólnoty narodów, zwłaszcza Europy. To wkład wartości humanistycznych i społecznych przekazywanych poprzez tygiel próby. Zachęcałem do dialogu miedzy ludźmi starszymi i młodymi, żeby kontakt z korzeniami mógł nadal przynosić owoce w teraźniejszości, a także w przyszłości. Zachęcałem, aby zawsze łączyć wolność z solidarnością i gościnnością, zgodnie z tradycją tych ziem – podkreślił Papież.

Ojciec Święty pozdrowił pielgrzymów, w tym Polaków.

– W sposób szczególny pozdrawiam Dyrekcję Generalną i funkcjonariuszy polskiej służby więziennej, którzy pielgrzymują do Rzymu z okazji 100-lecia istnienia. Dziękuję wszystkim, którzy towarzyszyli mi w modlitwie podczas mojej podróży. Zachowując w sercu doświadczenie tej wizyty w krajach historycznie i duchowo związanych z Polską, zawierzam Matce Miłosierdzia z Ostrej Bramy Was, Wasze rodziny i Waszą Ojczyznę. Z serca Wam błogosławię – dodał Franciszek.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl