fot. flickr.com

Podróż Apostolska papieża Franciszka do Meksyku

Ojciec św. Franciszek rozpoczął dziś podróż apostolską do Meksyku. Papież spotka się, m.in. z młodzieżą, więźniami i chorymi dziećmi. Centralnym punktem 6-dniowej wizyty apostolskiej będzie Eucharystia w Sanktuarium Matki Bożej z Guadalupe.

Ks. prof. Jan Machniak z Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie zwraca uwagę, że Ojciec Święty, tak jak założył na początku swego pontyfikatu, jedzie na obrzeża świata. „Chce uczestniczyć w trudnej rzeczywistości człowieka i głosić tam Chrystusa.” – podkreśla kapłan.

– Meksyk to potężny kraj, ponad 100 mln mieszkańców, większość stanowią chrześcijanie. To kraj z wielkimi tradycjami chrześcijańskimi, a jednocześnie nękany przez różne problemy społeczne, przede wszystkim narkotyki, mafie, ale również niesprawiedliwość społeczną. Meksyk posiada bardzo bogate zasoby naturalne, jednak jest to też kraj w którym występują ogromne dysproporcje. Ojciec Święty chce powiedzieć tym, którzy są uczniami Chrystusa w Meksyku, że jest tam dla nich perspektywa – na gruncie wiary w Jezusa Chrystusa mogą budować swoją przyszłość – zaznacza ks. prof. Jan Machniak.

Program pielgrzymki [ZOBACZ]

RIRM

drukuj