fot. twitter.com/EpiskopatNews

Papieskie marsze w 18. rocznicę śmierci św. Jana Pawła II

W najbliższą niedzielę mija 18 lat od śmierci papieża Jana Pawła II. Z tej okazji w całej Polsce odbędą się marsze Papieskie. Największy planowany jest w Warszawie.

W Warszawie Narodowy Marsz Papieski wyruszy o godz. 11.00 z Ronda Romana Dmowskiego.

– Idziemy ulicą Marszałkowską do ul. Królewskiej. Następnie ul. Królewską do Placu Piłsudskiego, gdzie będziemy składać kwiaty pod krzyżem papieskim – powiedziała współorganizator marszu w Warszawie, Małgorzata Żaryn.

Następnie marsz skieruje się na Plac Zamkowy, gdzie odśpiewane zostanie „Te Deum”, a młodzież złoży specjalne przyrzeczenie papieskie. O godz. 12.30 sprawowana będzie Msza św. w Archikatedrze warszawskiej. Homilii będzie  przewodniczył ks. abp Józef Michalik.

– Będziemy pokazywać, jak bardzo jesteśmy całym, wielkim narodem. Polscy wielcy artyści będą cytować świętego Jana Pawła II. Pojawi się też oczywiście głos Jana Pawła II – wskazała Małgorzata Konarska.

Warszawski marsz wspierają m.in. Akcja Katolicka, Różaniec bez Granic, harcerze, „Solidarność” oraz Centrum Życia i Rodziny. Do udziału w wydarzeniu zapraszał muzyk Dariusz Malejonek.

– Mogłem tyle od niego dostać myśli, takich podstawowych, rzeczy egzystencjalnych, jak małżeństwo powinno wyglądać, jak żyć. Te myśli podstawowe dla młodych ludzi – powiedział Dariusz Malejonek.

W Krakowie marsz wyruszy o godzinie 13.30 z krakowskich Błoni, które gromadziły miliony wiernych w trakcie papieskich pielgrzymek. Trasa marszu będzie nawiązywała do Białego Marszu, który przeszedł w maju 1981 roku po zamachu na św. Jana Pawła II. Na zakończenie odprawiona będzie Msza św. w Bazylice Mariackiej.

– Ludzie potrzebowali wyrazić swój sprzeciw i zjednoczyli się akcie wdzięczności za pontyfikat Jana Pawła, a także w akcie sprzeciwu wobec ataków, które mają teraz miejsce – powiedziała Beata Popławska-Walusiak.

W Lublinie inicjatorem Marszu jest lubelska „Solidarność” – mówi jej przewodniczący Marian Król.

– O godzinie 14.00 rozpoczynamy na alei Jana Pawła II w kościele, sanktuarium świętej rodziny, zapraszamy chętnych uczestników, ludzi dobrej woli, którym przyszłość naszej ojczyzny jest droga – podkreślił Przewodniczący Zarządu Regionu Lubelskiego NSZZ „Solidarność”, Marian Król.

Marsz w Lublinie zakończy się przed Katolickim Uniwersytetem Lubelskim, gdzie odprawiona zostanie Msza święta. Mniejsze wydarzenia planowane są w całej Polsce. W niedzielę o godzinie 18.00 w TV Trwam transmitowany będzie koncert z Wadowic zatytułowany „Nie Zastąpi Ciebie Nikt”.

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl