fot. PAP/Bartosz Jankowski

Państwowa Komisja Wyborcza: frekwencja w drugiej turze wyborów samorządowych wyniosła 44,06 procent

Na stronie Państwowej Komisji Wyborczej są już dane ze 100 procent obwodów głosowania. Frekwencja wyborcza – według tych danych –  wyniosła 44,06 procent.

Druga tura wyborów samorządowych dobiegła końca. Wszystkie lokale wyborcze zostały zamknięte o godzinie 21.00.

Nie obowiązuje cisza wyborcza – powiedział Sylwester Marciniak, przewodniczący PKW.

Generalnie głosowanie przebiegło bez większych zakłóceń.

W kilku przypadkach były sytuacje, w których wyborcy nie było w spisie wyborców. Każdą z tych sytuacji wyjaśniano z urzędami – podkreśliła Magdalena Pietrzak, szef Krajowego Biura Wyborczego.

Państwowa Komisja Wyborcza podała również statystki dotyczące przestępstw i wykroczeń, które odnotowano do godziny 18.00.

Łącznie przestępstw i wykroczeń odnotowano od początku działań 138 – podsumował Wojciech Sych, zastępca przewodniczącego PKW.

Na  stronie Państwowej Komisji Wyborczej są już opublikowane wyniki ze 100 procent obwodów głosowania. Według tych danych frekwencja wyniosła 44,06 procent.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl