fot. jasnagora.com

Państwo polskie chce poprawić komfort życia obywateli szczególnie zasłużonych dla ojczyzny. Powstał nowy program dla działaczy opozycji antykomunistycznej

Polskie państwo chce poprawić komfort życia obywateli szczególnie zasłużonych dla ojczyzny. Ma w tym pomóc dodatkowy, nowy program Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych.

W jego ramach działacze opozycji antykomunistycznej i osoby represjonowane mogą otrzymać na zakup aparatów słuchowych od 5 do 10 tys. złotych. Pomoc może być przyznana na dofinansowanie zakupu jednorazowo maksymalnie dwóch aparatów słuchowych. Program jest już realizowany i potrwa do 31 marca 2020 roku.

Dobrze, że mamy w końcu rząd, który nie tylko pięknie mówi o historii, ale realnie pomaga bohaterom – powiedział dr Jerzy Bukowski, rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie.

– Tym starszym ludziom, którzy sterali swoje życie w służbie ojczyźnie, którzy ponieśli często ofiarę krwi w jej obronie i w walce o jej niepodległość, należą się nie tylko wyraz czci i uznania w przemówieniach, ale również konkretna pomoc materialna, z jaką mamy do czynienia w przypadku tych aparatów słuchowych. Jestem przekonany, – znając Jana Kasprzyka od wielu lat – że spełniając swoją funkcję, będzie w dalszym ciągu dbał o to, aby dożywający swoich lat kombatanci mieli tak piękną starość, jaką mieli powstańcy styczniowi w II Rzeczypospolitej. Kiedy wszyscy dostawali odpowiednie świadczenie materialne z jednej strony, a stopień oficerski i obowiązek salutowania im przez wszystkich żołnierzy Wojska Polskiego do generałów włącznie z drugiej strony – powiedział dr Jerzy Bukowski.

Więcej informacji o programie oraz wnioski o przyznanie pomocy pieniężnej znajdują się na stronie Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych. [tutaj]

To już kolejny dodatkowy program pomocowy uruchomiony przez Urząd. Pierwszym skierowanym do działaczy opozycji antykomunistycznej i osób represjonowanych z powodów politycznych był program leczenia uzdrowiskowego. Jest on realizowany od czterech lat.

RIRM

drukuj