Państwo Islamskie coraz groźniejsze

Państwo Islamskie rośnie w siłę. W szeregi dżihadystów wstępuje coraz więcej osób. To wszystko sprawia, że islamiści stają się zuchwalsi i nie zawahają się przed niczym. Wczoraj terroryści opublikowali kolejne brutalne wideo z egzekucji chrześcijan.

Od początku amerykańskich nalotów na cele dżihadystów Państwo Islamskie zdobywa coraz więcej rekrutów. Ugrupowanie odznacza się niezwykłą brutalnością. Wczoraj dżihadyści opublikowali w Internecie nagranie przedstawiające egzekucję około 30 mężczyzn w Libii. Nie jest to jednak odosobniony przypadek. Do mordowania chrześcijan dochodzi coraz częściej.

W połowie lutego dżihadyści rozpowszechnili podobne nagranie pokazujące ścięcie 21 osób, głównie egipskich chrześcijan, na plaży pod Trypolisem.

Minister spraw zagranicznych Egiptu zwrócił uwagę, że działalność islamistów rozszerza się na kolejne kraje arabskie i budzi ogromny niepokój.

– Terroryzm zagraża nie tylko regionowi Bliskiego Wschodu, lecz stanowi zagrożenie dla całego świata. To, co osiągnął ISIS, mianowicie udało mu się doprowadzić do okupacji dużych terytoriów w Syrii, czy w Iraku jest niepokojące, ponieważ działania te wpływają na ludność oraz cele polityczne. Niepokojący jest także sposób, w jaki ta organizacja terroryzuje i z jaką brutalnością przeprowadza masowe egzekucje, po to żeby podporządkować sobie wolę ludzi – powiedział Sameh Szukri, szef MSZ Egiptu.

Egipt również stoi w obliczu wewnętrznego zagrożenia na Synaju.

– W Egipcie niemal codziennie dochodzi do eksplozji domowych ładunków wybuchowych przygotowywanych przez członków Bractwa Muzułmańskiego, których celem jest doprowadzenie do destabilizacji sytuacji w Egipcie. Jesteśmy również pod stałym zagrożeniem ze strony działających grup i struktur, które współpracują z bardzo groźnymi organizacjami terrorystycznymi i dlatego jesteśmy gotowi zwalczać te brutalne ekstremistyczne i prymitywne ideologie – dodał  Sameh Szukri.

Tymczasem w ramach śledztwa prowadzonego w sprawie działalności terrorystycznej agenci Federalnego Biura Śledczego w Minnesocie i Kalifornii aresztowali sześć osób. Część z zatrzymanych pochodzi z Somalii i jest związana z Państwem Islamskim.  Do walki z islamistami staje też Australia i Iran. Oba kraje porozumiały się w sprawie wymiany danych wywiadowczych o obywatelach australijskich walczących w Iraku u boku islamistycznych bojowników.

 

TV Trwam News/RIRM

 

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl