Przed Pałacem Prezydenckim odbędzie się dziś manifestacja tzw. frankowiczów

Stop Bankokracji” – pod tym hasłem przed Pałacem Prezydenckim w Warszawie odbędzie się manifestacja tzw. frankowiczów. Organizatorem wydarzenia jest ruch społeczny Stop Bankowemu Bezprawiu.

Stowarzyszenie domaga się należytej ochrony dla kredytobiorców i ubezpieczonych, należących do zagranicznych korporacji.

Jak podkreśla wiceprezes ruchu społecznego Barbara Husiew, wiele osób zostało oszukanych przez te instytucje finansowe. Dlatego manifestanci będą domagali się sprawiedliwości oraz rozliczenia winnych za afery finansowe – mówi Barbara Husiew.

– Dotyczy to 700 tys. podpisanych umów, jeśli chodzi o instrumenty finansowe, w jakie zastaliśmy uwikłani. Do tego dochodzą kredyty odbiorców złotówkowych, którzy też w swoich umowach mają klauzule niedozwolone, niezgodne z polskim prawem. Tak naprawdę problem dotyczy wielu milionów ludzi, ponieważ w umowach – które podpisaliśmy jako tzw. frankowicze – partycypują często cale rodziny. Szacujemy, że może to dotyczyć 2-3 mln ludzi. Chcemy wyrazić niezadowolenie z tego, że politycy tak naprawdę nie chcą nic z tym zrobić, że lobby bankowe jest bardzo silne i chcemy pokazać, że my nie godzimy się na rządy lobby bankowego – oświadcza Barbara Husiew.

Organizatorzy protestu pod nazwą „Stop Bankokracji” przekażą petycję w tej sprawie prezydentowi RP Andrzejowi Dudzie. Złożą także list otwarty w Ministerstwie Finansów.

Tymczasem w Sejmie obecnie procedowane są trzy projekty ustaw dotyczące kredytów walutowych. Jeden z projektów został złożony przez prezydenta Andrzeja Dudę i dotyczy zwrotu spreadów. Pozostałe dwa przedstawiły kluby Platformy Obywatelskiej oraz Kukiz’15.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl