Pakistan wprowadził zakaz informowania o ugrupowaniach zbrojnych

Pakistańskie władze zakazały wszystkim stacjom telewizyjnym i radiowym nadawania informacji dotyczących islamistycznych ugrupowań zbrojnych, w tym Lashkar-e-Taiba (LeT), podejrzewanej o zamachy w Bombaju z 2008 r.

Wydano też zakaz nadawania w mediach reklam organizacji charytatywnych powiązanych z tymi grupami zbrojnymi.

Decyzję tę podjęto prawie rok po przyrzeczeniu przez władze, że będą ścigać i rozbijać działających na terenie Pakistanu bojowników. Islamabad ogłosił to po krwawym ataku na szkołę w Peszawarze, w którym zginęło ponad 150 osób, głównie uczniów. Ataku dokonali pakistańscy talibowie z organizacji Tahreek-e-Taliban Pakistan (TTP).

Urząd, który reguluje działalność pakistańskich mediów, wydał nakaz w poniedziałek wieczorem, wymieniając w szczególności ruch islamistyczny prowadzący działalność charytatywną o nazwie Jamaat ud-Dawa (JuD) oraz Fundację Falah-e-Insanijat. Obie organizacje są związane z LeT, islamistyczną organizacją terrorystyczną oskarżaną o zamachy w Bombaju w 2008 r., w których zginęło 166 osób.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl