P. Szefernaker: Strażak z Dębna został odznaczony przez Prezydenta RP

Strażak z Dębna, który bohatersko uratował dwójkę dzieci i babcię z pożaru, został odznaczony przez Prezydenta RP – poinformował w czwartek wiceminister MSWiA Paweł Szefernaker.

„Łukasz Gryciak, który ryzykował życiem, by z płonącego mieszkania w Dębnie wydostać dwoje dzieci i ich babcię odznaczony został Krzyżem Zasługi za Dzielność” – poinformował w czwartek na Twitterze wiceminister MSWiA Paweł Szefernaker.

https://twitter.com/szefernaker/status/1484147241069727749

Napisał też, że „będzie miał zaszczyt wręczyć odznaczenie Bohaterowi”.

W opinii Szefernakera decyzja o przyznaniu odznaczenia to szybka reakcja prezydenta Andrzeja Dudy.

Łukasz Gryciak brał w piątek udział w akcji gaszenia bloku przy ul. Jana Pawła II w Dębnie. Trzeba było ewakuować lokatorów – większość sama opuściła blok, jednak starszą kobietę i dwoje jej wnucząt musieli wyprowadzić strażacy. Gryciak ewakuując dzieci oddał im swój aparat tlenowy. Przez to z objawami podtrucia trafił do szpitala.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl