PAP/Grzegorz Momot

PSP: Ponad 400 zgłoszeń w związku z pogodą

W czwartek do godziny 14.00 strażacy otrzymali w całym kraju ponad 400 zgłoszeń związanych z pogodą. Najwięcej na Śląsku – poinformował bryg. Karol Kierzkowski z Państwowej Straży Pożarnej.

Brygadier przekazał, że w czwartek do godz. 14 strażacy otrzymali 410 zgłoszeń związanych z pogodą.

„Najwięcej w woj. śląskim (70), małopolskim (55) i mazowieckim (50)” – podał strażak.

Wskazał, że w pozostałych województwach strażacy odnotowali od 20 do 40 interwencji.

„W zdarzeniach nie było osób rannych” – dodał.

Jak informował w czwartek IMGW, najtrudniejsza sytuacja panuje w województwach zachodniopomorskim i pomorskim. Tam obowiązuje ostrzeżenie drugiego stopnia przez zamieciami oraz pierwszego stopnia przed silnym wiatrem.

Dla pozostałego obszaru kraju IMGW wydało ostrzeżenie pierwszego stopnia przed oblodzeniem. Przy gruncie temperatury sięgają 0 stopni Celsjusza, co powoduje zamarzanie mżawki, deszczu oraz deszczu ze śniegiem.

PAP

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl