fot. PAP/Darek Delmanowicz

P. Szefernaker: Od rozpoczęcia rosyjskiej inwazji granicę z Ukrainy do Polski przekroczyło już 100 tys. osób

Od rozpoczęcia rosyjskiej inwazji granicę z Ukrainy do Polski przekroczyło już 100 tys. osób – poinformował Paweł Szefernaker, wiceszef MSWiA. Przede wszystkim są to kobiety z dziećmi. Decyzją komendanta Straży Granicznych we wszystkich punktach granicznych otwarty został ruch pieszy.

Aby rozładować kolejki, działania podjęła też strona ukraińska – przekazał wiceminister Paweł Szefernaker.

– Dziś od godz. 7.00 rano strona ukraińska zamknęła część pasów, które do tej pory były dla samochodów osobowych i puszczono nimi osoby w ruchu pieszym. W związku z tym wiele osób jest odprawianych. W ciągu kilku godzin kolejka, która jest po stronie ukraińskiej, powinna systematycznie się zmniejszać. Od godz. 7.00 – czyli od momentu gdy zapadła decyzja o tym, żeby zamknąć część tych pasów dla samochodów osobowych – do godz. 9.00 zostało odprawionych 5 tys. osób w ruchu pieszym – poinformował wiceszef MSWiA.

https://twitter.com/MSWiA_GOV_PL/status/1497511283251425282

Po tym, jak Rosja w czwartek zaatakowała Ukrainę z trzech kierunków, w Polsce decyzją MSWiA służby zaczęły realizować plan pomocy dla uchodźców. Uruchomiono m.in. specjalne punkty recepcyjne przy granicy polsko-ukraińskiej. Osoby przekraczające tę granicę zwolniono z obowiązku kwarantanny i posiadania negatywnego wyniku testu na COVID-19.

Większość Ukraińców, którzy przyjeżdżają do Polski, kieruje się do swoich rodzin lub znajomych w Polsce albo w innym kraju UE.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl