P. Müller: W rządzie będą nowe twarze

W rządzie Prawa i Sprawiedliwości będą nowe twarze. Ministrami konstytucyjnymi zostaną osoby, które wcześniej nie pełniły takiej funkcji – powiedział w poniedziałek rzecznik rządu Piotr Müller. Kandydatury są jeszcze dyskutowane, ale ponad polowa składu Rady Ministrów jest już zatwierdzona – dodał.

Piotr Müller był pytany w radiowej „Jedynce”, kiedy poznamy skład nowego rządu.

„Jeszcze trochę, 12 listopada mamy pierwsze posiedzenie Sejmu, w związku z tym liczę, że do tego czasu ta informacja zostanie już w pełnym zakresie podana” – zapowiedział.

Dodał, że PiS chce „w sposób kompleksowy” przedstawić skład nowej Rady Ministrów. Dopytywany, czy znajdą się w niej nowe twarze, odparł: „będą nowe twarze, będą osoby ministrami konstytucyjnymi, które jeszcze nie były ministrami konstytucyjnymi”.

Według Müllera kandydatury ministrów są jeszcze dyskutowane, ale już ponad połowa składu rządu jest zatwierdzona.

„Nowe ministerstwa, jeżeli chodzi o nowe nazwy ministerstw, będą, bo będzie konsolidacja, zmiany właściwości, jeżeli chodzi o działy administracji rządowej w poszczególnych resortach, czy nowo utworzone ministerstwa, to jeszcze jest kwestia do rozstrzygnięcia” – wyjaśnił rzecznik rządu.

Podkreślił, że PiS nie wyklucza wariantu przywrócenia resortu Skarbu Państwa.

PAP

drukuj