fot. flickr.com

P. Müller: Rząd nie pracuje nad ustawą dotyczącą związków partnerskich

Rząd nie pracuje nad ustawą dotyczącą związków partnerskich – oświadczył rzecznik rządu Piotr Müller. Odniósł się tym samym do zmanipulowania wypowiedzi prezydenta Andrzeja Dudy o ewentualnym podpisaniu takiej ustawy.

W wywiadzie dla „Wprost” prezydent Andrzej Duda był pytany o związki partnerskie i o to, czy podpisałby ustawę regulującą takie relacje.

„Wszystko zależy od tego, jakie rozwiązania zawierałaby taka ustawa. Gdyby chodziło o status osoby najbliższej, ułatwiający takie sprawy, jak wzajemne wspieranie się, troskę, dowiadywanie się o stan zdrowia, to jako prezydent podpisanie takiej ustawy poważnie bym rozważył – mówił prezydent w wywiadzie dla Wprost.

Taka ustawa obejmowałaby bowiem wszystkie pary żyjące nieformalnie. Opozycja oraz środowiska lewicowe sugerowały natomiast, że prezydentowi chodziło o pary homoseksualne. Rzecznik rządu Piotr Müller zaznaczył jednak, że rząd nie pracuje nad ustawą o związkach partnerskich.

– To jest duża manipulacja, jeżeli chodził o twierdzenie, że pan prezydent jest za związkami partnerskimi. (…) Wyobrażam sobie, że mogę mieć przyjaciela, przyjaciółkę, osobę z rodziny, którą chcę upoważnić w jakiś sposób do łatwiejszego dostępu do moich danych podatkowych, zdrowotnych i takie regulacje już właściwie istnieją – wskazał Piotr Müller.

Rzecznik rządu podkreślił, że żadnej ustawy o związkach partnerskich nie przyjmie ani rząd, ani większość parlamentarna.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl