fot. PAP/Paweł Supernak

P. Müller: Minister Alvin Gajadhur ma mieć spotkanie z organizacjami przewoźników m.in. w sprawie protestu na granicy

Minister infrastruktury, Alvin Gajadhur, ma dzisiaj lub środę spotkanie z organizacjami przewoźników – powiedział w Polsat News rzecznik rządu, Piotr Müller. Dodał, że spotkanie będzie dotyczyć m.in. protestu przewoźników na granicy.

„Pan minister Alvin Gajadhur ma jutro chyba spotkanie z organizacjami przewoźników. Wczoraj z nim rozmawiałem i zapowiadał, że ma dzisiaj lub jutro spotkanie z organizacjami przewoźników, między innymi w tym temacie” – powiedział rzecznik rządu.

Piotr Müller odpowiadał na pytanie o działanie rządu w sprawie protestu przewoźników na polsko-ukraińskiej granicy. Pytany był także, czy w ciągu dwóch tygodni, które pozostały nowemu gabinetowi premiera Mateusza Morawieckiego do głosowania w Sejmie nad wotum zaufania, istnieje możliwość rozwiązania problemów, które doprowadziły do protestów.

„Jest na to szansa, choć to decyzje na poziomie Unii Europejskiej. 4 grudnia, kiedy jest posiedzenie Rady Unii Europejskiej ds. transportu, tam będziemy proponować pakiet rozwiązań, który ma tę kwestię załatwić. Włącznie z rozważeniem przywrócenia pozwoleń na przejazd” – dodał Piotr Müller.

Na granicy polsko-ukraińskiej trwa protest polskich przewoźników, którzy domagają się m.in. wprowadzenia zezwoleń komercyjnych dla firm ukraińskich na przewóz rzeczy, z wyłączeniem pomocy humanitarnej i zaopatrzenia dla wojska ukraińskiego, zawieszenie licencji dla firm, które powstały po wybuchu wojny na Ukrainie i przeprowadzenie ich kontroli. Jest też postulat dotyczący likwidacji tzw. elektronicznej kolejki po stronie ukraińskiej.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl