fot. wikipedia

P. Müller: Kilkanaście obszarów w programie wyborczym Zjednoczonej Prawicy

Kilkanaście obszarów będzie obejmował program wyborczy, który Zjednoczona Prawica ogłosi w sobotę, m.in. funkcjonowanie administracji, zdrowie i edukacja – powiedział w piątek rzecznik rządu Piotr Müller. „Bardzo duży nacisk kładziemy na sprawy gospodarcze i społeczne” – dodał.

Müller był pytany w piątek w radiowej Jedynce, czy premier Mateusz Morawiecki jest otwarty na debatę z Małgorzatą Kidawą-Błońską, która jest kandydatką Koalicji Obywatelskiej na premiera.

Poczekajmy na programy wyborcze. Dzisiaj, z tego co wiem, PO zapowiedziała ogłoszenie swoich przynajmniej niektórych tez programowych, my jutro ogłosimy już całość programu wyborczego i wtedy, gdy te programy będzie można porównać, będzie czas również na debaty” – powiedział rzecznik rządu.

Jak dodał, być może będzie to debata w zespołach programowych, być może debata z udziałem Morawieckiego i Kidawy-Błońskiej.

Jak dodał, „Polacy chcą debatować na temat programów wyborczych i tego, co realnie da się zrobić, a nie na temat górnolotnych haseł bez konkretów”.

Pytany, jakie są główne punkty programu Zjednoczonej Prawicy, powiedział, że będzie on dotyczył kilkunastu obszarów.

Należy wskazać chociażby na kwestie związane z zarządzaniem państwem, kilka ważnych tez dotyczących funkcjonowania administracji publicznej, polepszenia wynagrodzeń w tym obszarze, czy skorygowania w ogóle modelu funkcjonowania administracji publicznej, by ona funkcjonowała sprawnie, chociażby w zakresie cyfryzacji” – powiedział rzecznik rządu.

Ważnym aspektem będzie też i tam jest kilka ważnych punktów programowych, obszar zdrowia, również kwestia edukacji jest mocno podkreślona w programie. Bardzo, bardzo duży nacisk kładziemy na sprawy gospodarcze i społeczne” – podkreślił Piotr Müller.

 

PAP/RIRM

drukuj