fot. pixabay.com

P. Müller: Jeszcze w tym tygodniu rząd może przyjąć zmiany w Prawie drogowym

Rząd może przyjąć projekt zmian w Prawie drogowym jeszcze w tym tygodniu. W sierpniu trafi pod obrady Sejmu – poinformował rzecznik rządu, Piotr Müller. Chodzi m.in. o przepisy zaostrzające kary za jazdę po pijanemu.

Rada Ministrów we wtorek przyjęła założenia zmian w ustawie Prawo o ruchu drogowym. Chodzi m.in. o uzależnienie wysokości składki OC od liczby punktów karnych, kasowanie punktów po upływie dwóch lat, a także zaostrzenie kar w przypadku prowadzenia auta po pijanemu. Za taką jazdę będzie można także stracić auto.

– Pracujemy nad uściśleniem przepisów dotyczących prawa karnego. Minister sprawiedliwości oraz minister infrastruktury obecnie uściślają przepisy. Pod koniec tego tygodnia albo na początku przyszłego Rada Ministrów przyjmie to jako projekt ustawy i zapewne na sierpniowym posiedzeniu byłoby to przedmiotem obrad – poinformował rzecznik rządu, Piotr Müller.

Projekt zmian w Prawie drogowym przewiduje także wprowadzenie renty, która będzie wypłacana osobom najbliższym ofiary wypadku drogowego przez sprawcę umyślnego przestępstwa ze skutkiem śmiertelnym, kierującego w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego.

 

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl