P. Majewski: Przez oszustwa podatkowe budżet stracił 340 mld złotych

340 mld zł, które nie wpłynęło w ciągu ośmiu lat rządów PO – PSL do budżetu, to w głównej mierze podatki – powiedział Paweł Majewski, wiceminister w Kancelarii Premiera.

Sejm po kilkugodzinnej debacie przyjął raport gabinetu premier Beaty Szydło z działalności rządów PO-PSL.

Szefowa rządu, przedstawiając wstępne założenia audytu, podkreślała, że przez 8 lat budowano państwo teoretyczne, w którym obywatele się nie liczyli. Zwróciła uwagę, że przez ten czas straciliśmy środki, które odpowiadają rocznemu budżetowi Polski.

Wiceminister Paweł Majewski w programie Polski Punkt Widzenia w TV Trwam powiedział, że poprzedni rząd nie podjął działań mających na celu wyeliminowanie patologii.

– Nie zadbano o to, by ścigać oszustwa. Dziś już, a właściwie nawet za rządów PO i PSL, policyjne statystyki mówiły o tym, że nie opłacało się wychodzić z bronią do banku i go napadać. Można było to robić właśnie w białych rękawiczkach, poprzez karuzele VAT-owskie, poprzez wyłudzenia na różnych transakcjach, więc te wszystkie mechanizmy, nieuszczelnienie  systemu, niedbałość o ten system podatkowy sprawiały, że te pieniądze wyciekały. Na to złożyło się 340 mld zł, które „uciekło” z budżetu – podkreślił wiceminister Paweł Majewski.

Poszczególni ministrowie – po audycie – w związku z nieprawidłowościami zapowiedzieli skierowanie wniosków do organów ścigania.

Do audytu odniósł się Donald Tusk, który przez siedem lat zasiadał na fotelu premiera. Na jednym z portali społecznościowych napisał: „Są trzy prawdy: świento prowda, tys prowda i audyt”.

RIRM

drukuj
Tagi: , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl