Autorstwa Adrian Grycuk - Praca własna, CC BY-SA 3.0 pl, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=118158105

P. Kaleta: Jeśli zmiany w UE będą szły w kierunku odebrania Polsce niepodległości, PiS zrobi wszystko, by się tak nie stało. Jednak bez prawdziwych Polaków samy nie damy rady

Jeżeli wszystkie symptomy będą szły w kierunku, iż będzie się chciało naszej umiłowanej Polsce odebrać niepodległość, Prawo i Sprawiedliwość zrobi wszystko, aby tak się nie stało, ale bez prawdziwych Polaków my sobie sami rady nie damy. Tutaj jest potrzebna bardzo duża mobilizacja – mówił Piotr Kaleta, poseł Prawa i Sprawiedliwości, w audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja.

Parlament Europejski w rezolucji przyjętej w Strasburgu opowiedział się za zmianą unijnych traktatów. Proces ten ma na celu pozbawienie suwerenności poszczególnych krajów Wspólnoty na rzecz Niemiec i Francji, które wiodą prym we UE. Procedura zmiany unijnych traktatów jest dłuższym procesem i nie rozstrzygnie się ona na jednym głosowaniu. Niemcy i Francuzi badają, na ile tak naprawdę mogą sobie pozwolić.

 

Należy pamiętać o tym, że rozpoczął się w Europie proces pozbawienia suwerenności poszczególnych krajów pod dyktat dwóch największych krajów w Europie. To nie jest coś takiego, co my sobie wyobrażamy, iż Donald Tusk powie, że europosłowie będą głosować w innej formule, będą głosować przeciw. To jest proces, a nie jedno głosowanie, co oznacza, że przystępujemy do negocjacji, które mają zakończyć się pozbawieniem praw proceduralnych, kluczowych, jak np. prawo weta, prawo stanowienia o własnej armii, na rzecz decyzji, które będą zapadały wśród europejskich urzędników bez poszanowania praw państwowych. W każdym momencie będziemy musieć obserwować to, jak będą zachowywać się poszczególne parlamenty krajów Wspólnoty. Wydaje mi się, że jak to się dzieje bardzo często w różnych negocjacjach, najpierw przedstawia się bardzo wysokie propozycje po to, aby z czegoś zrezygnować. Nie łudźmy się, że to idzie w tym kierunku – powiedział Piotr Kaleta.

Do zmiany unijnych traktatów nie chce dopuścić Prawo i Sprawiedliwość. Inne poglądy w tej kwestii ma jednak lider Platformy Obywatelskiej. Donald Tusk podczas ostatniej konferencji prasowej zaznaczył jednak, że jest przeciwny działaniu europosłów w tak szybkim tempie. Nie zanegował jednak samego pomysłu Unii Europejskiej.

Donald Tusk na konferencji prasowej powiedział, iż jest przeciwny, by europosłowie głosowali za tymi zmianami, dlatego że sprawa ta idzie w dość szybkim tempie. Oznacza to, iż nie neguje samych zapisów, koncepcji pozbawienia suwerenności poszczególnych krajów, tylko neguje jej procedurę (…). Jeżeli wszystkie symptomy będą szły w kierunku, iż będzie się chciało naszej umiłowanej Polsce odebrać niepodległość, Prawo i Sprawiedliwość zrobi wszystko, aby tak się nie stało, ale bez prawdziwych Polaków my sobie sami rady nie damy. Tutaj jest potrzebna bardzo duża mobilizacja – oznajmił poseł PiS.

Piotr Kaleta wskazał, że Niemcy zaczynają wyciągać pewne wnioski na temat tego, co dzieje się w krajach Europy Środkowo-Wschodniej.

Niemcy także wyciągają pewne wnioski z tego wszystkiego, co się stało, że  w krajach Europy Środkowo-Wschodniej – mam tu przede wszystkim na myśli Polskę – funkcjonował rząd, parlament, który był nastawiony na nasze europejskie i katolickie wartości, który potrafił się odwinąć Niemcom, Francuzom. Rząd pokazał w bardzo wielu sprawach, że potrafi myśleć przewidująco, logicznie. Mam na myśli kwestie dotyczące konfliktu na Ukrainie. Niemcy i Francja będą w tej chwili wyciągać z tego wnioski, iż muszą się pospieszyć, bo może nastąpić taka sytuacja, że w Europie przyjdzie duch właściwych i dobrych zmian (…). Miejmy nadzieję, że nastąpi takie zachowanie i dojdzie do zatrzymania lewackiego pochodu. My, Polacy, róbmy swoje, ale oczywiście popatrzmy na to, co dzieje się w Europie, wspierajmy inne kraje, narody, formacje, które mają podobne myślenie jak polska prawica – wskazał gość „Aktualności dnia”.

W sieci pojawiają się nieoficjalne doniesienia dotyczące tego, że Sąd Najwyższy otrzymał wiele skarg związanych z wyborami parlamentarnymi i referendum. Może okazać się, że referendum będzie musiało zostać powtórzone.

Zdajemy sobie sprawę, że osiągnięcie progu referendalnego będzie niezwykle trudne, bo przecież też chcieliśmy, aby Polacy mogli się wypowiedzieć przy okazji wyborów parlamentarnych w bardzo kluczowych sprawach. Nie możemy oddać Polski walkowerem. Nie możemy oddawać najmniejszej sprawy, jakbyśmy byli przekonani, iż jesteśmy skazani na porażkę. Będzie to sytuacja bardzo trudna, ale powinniśmy walczyć o to, aby te wszystkie rzeczy, które są niezwykle istotne z punktu widzenia naszego społeczeństwa oraz suwerenności, mogły być cały czas na tapecie, żeby Polacy mieli konkretny wybór i głos we własnych rękach – akcentował Piotr Kaleta.

Całą rozmowę z Piotrem Kaletą można odsłuchać [tutaj].

 

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl