fot. PAP/Radek Pietruszka

P. Jaki: Zielony Ład to nowy komunizm „ubrany” w ładne opakowania

Zielony Ład jest dla Europy i dla Polski drogą w kierunku długofalowej porażki i degradacji Starego Kontynentu powiedział Patryk Jaki, europoseł Suwerennej Polski, w programie „Z Parlamentu Europejskiego” w TV Trwam.    

Unia Europejska chce zlikwidować całe rolnictwo.

Oni mają absurdalną teorię, że hodowla emituje CO2, a z CO2 trzeba walczyć, czyli z emisją gazów cieplarnianych. Chcieliby, żeby było mniej krów i bydła. Tymczasem w zamienniki mięsa, w zamienniki roślinne zainwestowali Jeff Bezos i Bill Gates. To jest tak, że szykuje się grunt pod to, żeby najbogatsi na świecie mogli być jeszcze bogatsi i żeby koszty ponosili rolnicy. Tak naprawdę koszty tego wszystkiego mają ponosić obywatele Unii Europejskiej, a szczególnie Polacy, gdzie w Polsce dysponujemy własną żywnością, własnym dobrym rolnictwem, znanym na całym świecie z dobrej jakości produktów. Zielony Ład to jest nowy komunizm „ubrany” w ładne opakowania – powiedział Patryk Jaki.

Wybory do Parlamentu Europejskiego, które odbędą się w dniach 6-9 czerwca 2024 r. zdecydują o tym, co dalej z Zielonym Ładem.

Jeżeli udałoby się doprowadzić do tego, że prawdziwa, konserwatywna grupa byłaby pierwszą w Parlamencie Europejskim, to były dobry krok do tego, żeby to zmienić. Natomiast moja wiara w to, że to się uda, jest niewielka, ale pamiętajmy, że wszystko jest w rękach wyborców (…), by w czerwcu tego roku dokonać radykalnych zmian – podkreślił poseł do Parlamentu Europejskiego.

Gość TV Trwam zaznaczył, że obecną politykę Unii Europejskiej trzeba wyrzucić do kosza.

To, co jest kluczowe, jeżeli chcielibyśmy dokonać prawdziwej zmiany, to jest to, żeby w Unii powstała nowa większość, która wybierze komisarzy, którzy będą rozumieli, że Zielony Ład jest dla Europy i dla Polski drogą w kierunku długofalowej porażki i degradacji Starego Kontynentu – zauważył polityk.

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl