P. Jaki: Zdrowa i sportowa Warszawa to nasze wielkie wyzwanie

Zdrowa i sportowa Warszawa to nasze wielkie wyzwanie; zobowiązuję się, że jeśli zostanę prezydentem Warszawy, kluby sportowe będą traktowane w tym mieście tak, jak na to już dawno zasługują – powiedział we wtorek Patryk Jaki.

„Chciałbym się zobowiązać, że Legia Warszawa i inne kluby sportowe będą traktowane w tym mieście tak, jak na to już dawno zasługują” – powiedział we wtorek kandydat na prezydenta Warszawy Patryk Jaki.

„Jeżeli nastąpi pozytywna zmiana w tym mieście, to Legia będzie wreszcie poważnym partnerem dla tego miasta, sport w ogóle będzie traktowany inaczej. Jestem przekonany, że zdrowa i sportowa Warszawa to nasze wielkie wyzwanie” – podkreślił.

Według niego, „Legia Warszawa nie jest traktowana przez miasto tak, jak na to zasługuje”. Przykładem złej współpracy dotychczasowych władz Warszawy jest dla Patryka Jakiego sprawa terenu zielonego znajdującego się przy stadionie Legii.

„Ta cała zieleń to jest teren, o który Legia Warszawa zabiega już od lat” – mówił. „Miasto woli, żeby tam były drzewa, żeby tam nie było żadnej infrastruktury sportowej” – dodał.

„Klub już dawno się zadeklarował, że w tym miejscu ze swoich własnych środków wybuduje nowe boiska, nowe boiska dla dzieci, dla wszystkich którzy są dumni z Legii, którzy chcą uprawiać zdrowy tryb życia, którzy chcą sportowej Warszawy” – stwierdził Patryk Jaki.

„Tam już dawno powinni trenować młodzi piłkarze Legii” – podkreślił.

PAP/RIRM

drukuj