P. Jaki: w ratuszu będę opierał się na wiedzy Rokity i Saryusza-Wolskiego

Janowi Rokicie i Jackowi Saryuszowi-Wolskiemu nie można zarzucić braku wiedzy i doświadczenia; w ratuszu będę się opierał na ich wiedzy – powiedział w środę kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Warszawy Patryk Jaki.

Jaki w środę w Radiu Zet zwrócił uwagę, że jego kandydaturę popierają m.in. b. politycy PO: Jan Rokita i Jacek Saryusz-Wolski. W ulotce wyborczej kandydata Zjednoczonej Prawicy znalazły się ich pozytywne wypowiedzi na jego temat.

„To Patryk Jaki wdraża europejskie standardy w życiu publicznym” – mówi, cytowany w ulotce Jacek Saryusz-Wolski.

„Patryka Jakiego znam i obserwuję jakieś 15 lat. I nie potrafiłbym w jego pokoleniu wskazać nikogo innego, który tak potrafiłby łączyć głęboką, osobistą przyzwoitość z prawdziwym talentem do polityki” – w ten sposób kandydata Zjednoczonej Prawicy opisuje z kolei Jan Rokita.

Jaki podkreślił Janowi Rokicie czy Jackowi Saryuszowi-Wolskiemu nie można zarzucić, że nie mają wiedzy i doświadczenia.

„Na nich będę się opierał w przyszłości w ratuszu, na ich wiedzy” – oświadczył.

Kandydat Zjednoczonej Prawicy został też zapytany, czy możliwy jest scenariusz, aby kandydat SLD na prezydenta Warszawy Andrzej Rozenek był jego zastępcą w ratuszu. Jaki stwierdził, że byłoby to „bardzo trudne”. Wskazał jednocześnie, że „bitwa toczy się o coś absolutnie wyjątkowego, aby na 100-lecie odzyskania niepodległości, stolica była wreszcie uczciwa.

„Jestem gotowy do dyskusji o różnych wariantach” – zadeklarował Patryk Jaki.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl