fot. Robert Sobkowicz/Nasz Dziennik

P. Jaki: Inicjatywa #stałemPodBlokiem jest oddolna

Inicjatywa #stałemPodBlokiem jest oddolna, ale ma moje poparcie – podkreśla wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki. Akcja wyśmiewa elity, które uważają, że tylko mieszkający w willach mają prawa obywatelskie – dodał.

„Gazeta Wyborcza”, wraz ze wspierającymi ją PO, Nowoczesną, po raz kolejny chciała, w imieniu salonu III RP, upokorzyć Polaków. Tym razem za to, że wychowywali się na blokowiskach, a nie w willach. Uznali, że ludzie, którzy mieszkają w blokowiskach to motłoch. Stąd wzięła się akcja wyśmiewająca elity, które uważają, że tylko mieszkający w willach mają prawa obywatelskie” – powiedział w niedzielę PAP wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki.

Gazeta.pl zamieściła w sobotę materiał, w którym o Patryku Jakim napisała: „Dziś wiceminister i wróg Gronkiewicz-Waltz. A w młodości stał pod blokiem”. W artykule znalazło się zdjęcie wiceministra w dresie.

W odpowiedzi minister na Twitterze napisał: „Tak, stałem pod blokiem, nawet w nim mieszkałem – tak jak miliony Polaków. Nie każdy miał wille w PL lub Szwecji i z górki jak resortowe dzieci”.

„Boli ich to, że taki ktoś „ze zwykłego osiedla” przecina układy, zabiera im państwo, które sobie sprywatyzowali” – podkreślił Patryk Jaki na swoim profilu na Facebooku.

„Zrobili sobie z Polski prywatne eldorado i teraz, kiedy im to odbieramy, to gryzą. Używają tak żałosnych argumentów. Ich zdaniem o Polsce mogą decydować tylko ci, co mieszkają w willach. A najlepiej ci, co nakradli naszego wspólnego majątku w wyniku złodziejskiej transformacji” – dodał wiceminister.

„Wtedy powstali ci bogaci – ci, co mieli układy z komunistami dostali banki, telewizje etc. – i cała reszta, która nie miała prawa do decydowania o własnej Ojczyźnie” – napisał Patryk Jaki.

Jak podkreślił, „większość foto, które chodzi po necie „w dresie” to fotomontaże”.

„Jednak nie reaguję. Nie rozumiem argumentu, że ktoś jest „zły”, bo pochodzi z biedniejszej rodziny. Właśnie taki sposób myślenia pokazuje pogardę „elity” w stosunku do zwykłych Polaków, którzy odebrali „GW” władzę w demokratycznych wyborach” – napisał na swoim profilu wiceminister.

Wiceminister powiedział PAP, że inicjatywa #stałemPodBlokiem jest oddolna.

„Ludzie co chwila wklejają zdjęcia z czasów młodości, kiedy mieszkali w blokowisku. W akcji wzięło udział także wielu polityków, posłów, dziennikarzy, aktorów. Janusz Rewiński napisał: „Hm.. czyli dresiarz czy też inny blokers przywrócił prawo w Polsce. Boli? Ma boleć.” Tysiące Polaków wkleja swoje zdjęcia z młodości w mediach społecznościowych. To naprawdę bardzo fajne” – zaznaczył polityk.

Dodał, że akcja ma jego poparcie.

PAP/RIRM

drukuj