P. Duda w „Naszym Dzienniku”: Musimy się bronić przed dumpingiem społecznym

Uważamy, że każdy może w naszym kraju pracować, ale pod jednym warunkiem: za tę samą pracę, w tym samym miejscu, za to samo wynagrodzenie co polski pracownik; musimy się bronić przed dumpingiem społecznym – powiedział w wywiadzie dla piątkowego „Naszego Dziennika” szef NSZZ „Solidarność” Piotr Duda.

W rozmowie z „Naszym Dziennikiem” przewodniczący „Solidarności” wyraził pogląd, że należy „walczyć z tymi wszystkimi dziwnymi agencjami, które przerzucają do Polski imigrantów i próbują ich zatrudniać w różnych firmach”.

„Uważamy, że każdy może w naszym kraju pracować, ale pod jednym warunkiem: za tę samą pracę, w tym samym miejscu, za to samo wynagrodzenie co polski pracownik” – powiedział.

„Musimy się bronić przed dumpingiem społecznym” – podkreślił Piotr Duda. Jak dodał, „Solidarność” nie pozwoli na „import tanich wynagrodzeń z Filipin czy z innych krajów azjatyckich”.

Na uwagę, że „Hindus z Ubera rozwożący pizzę to codzienny widok w Warszawie”, Piotr Duda odparł: „Jak działa Uber? Nie ma tam zasad, przepisów, wszystko jest poza kontrolą”.

„Mamy też takie firmy jak Amazon, które będą z tego korzystać, bo oni tak działają, na pograniczu prawa polskiego, czyli kodeksu pracy” – dodał.

„Liczyliśmy się z tym, że jeżeli Amazon wejdzie do Polski, to będzie chciał jeszcze mocniej przykręcić śrubę pracownikom, widzimy, co się dzieje chociażby w Niemczech, gdzie są protesty przeciwko tej firmie. Musimy się więc nastawić na ciężką walkę, ale od tego jesteśmy” – powiedział Piotr Duda.

„Dzisiaj zajmujemy się sprawami budżetówki, za chwilę rozwiążemy ten problem i będziemy musieli zająć się pracownikami, którzy przyjeżdżają do nas do pracy spoza krajów UE” – dodał szef „Solidarności”.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl