P. Andrzejewski: UE bez zasad chrześcijańskich ulegnie siłom opartym w deizmie islamskim

Jeżeli nie przywrócimy Unii Europejskiej chrześcijańskich zasad, to możemy się spodziewać w przyszłości tego, że siły oparte w deizmie islamskim będą coraz mocniej oddziaływać na to, co dzieje się w Zachodniej Europie – mówił dziś na antenie Radia Maryja mecenas Piotr Andrzejewski.

Gość Radia Maryja podczas audycji „Aktualności dnia” komentował dyskusję, jaka toczy się między Turcja, a Unią Europejską po wydarzeniach w Holandii przed i po wyborach parlamentarnych. Mecenas poruszył także problem uchodźców.

Mecenas Piotr Andrzejewski zwracał uwagę na istotność dla Polski naruszenia przez Holandię prawa międzynarodowego.

– Holandia naruszyła eksterytorialność i możliwość wymiany dyplomatów między państwami, które są przede wszystkim związane prawem międzynarodowym, a problem jest dla nas bardzo istotny w ramach priorytetu bezpieczeństwa Polski. Dlatego, że z jednej strony jesteśmy w Unii Europejskiej, ale z drugiej strony jesteśmy w NATO i Turcja też jest w NATO – podkreślał mec. Piotr Andrzejewski.

Gość „Aktualności dnia” poruszył także problem uchodźców oraz interesów dominujących krajów UE.

– Teraz jest problem rozwiązania tego (kryzysu – red.), bo przekroczyło to chyba granice planowanego interesu Niemiec czy Francji. Nie jest to motywowane tylko solidarnością międzynarodową. (…) Dzisiaj musimy powiedzieć Niemcom: sprawdzamy was, bo ten kierunek, który przyjmuje Unia – chęć zwasalizowania krajów członkowskich, jak Polska czy kraje porozumienia wyszehradzkiego – ewidentnie pokazuje, że szukając rozwiązań dominujących starych krajów UE nad nowo przyjętymi, jednocześnie usiłuje się posługiwać dyktatem odnośnie redystrybucji kłopotu, jakim są uchodźcy. To nie są tylko uchodźcy, a raczej przychodźcy. W tej chwili mamy do czynienia z inwazją. Tego strumienia nie da się zahamować bez decyzji strategicznych – mówił.

Mecenas Piotr Andrzejewski zaznaczył, że tylko chrześcijańskie zasady mogą powstrzymać siły, które mają oparcie na deizmie islamskim.

– Jest to niewątpliwie w tej chwili forma takiego pokojowego najazdu na Europę i walki z cywilizacją religijną, która zdominuje bezideową, konsumpcyjną, liberalną Europę swoją determinacją opartą o zasady. Jeżeli nie przywrócimy Unii Europejskiej chrześcijańskich mocnych zasad i fundamentów oparcia w hierarchii wartości, którą reprezentuje najmocniej chrześcijaństwo, na którym budowana była Europa, to możemy się spodziewać w przyszłości tego, że te siły, które mają mocne oparcie w deizmie islamskim, będą coraz mocniej oddziaływać na to, co dzieje się w Zachodniej Europie. Stąd rola Polski będzie wzrastać – zaznaczył Piotr Andrzejewski.

Całą rozmowę z mec. Piotrem Andrzejewskim z „Aktualności dnia” możemy odsłuchać [tutaj].

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl