fot. ND / R. Sobkowicz

Świetlica środowiskowa na warszawskiej Pradze

Dziś nastąpi uroczyste otwarcie świetlicy środowiskowej w „Domu Ojca Ignacego” prowadzonej przez Zgromadzenie Sióstr Matki Bożej Loretańskiej w Warszawie. Uroczystość rozpocznie się o 14.00. Msza św. będzie przewodniczył ks. abp Henryk Hoser.

O 15.00 nastąpi odsłonięcie tablicy świetlicy środowiskowej. Następnie słowo przywitania wygłosi matka Stefania Korbuszewska. W programie przewidziany jest występ dzieci, przemówienie dyrektora Ośrodka Pomocy Społecznej Wojciecha Gajewskiego oraz błogosławieństwo świetlicy przez ks. abp. Henryka Hosera.

Świetlicę, która była ostoją dzieci z okolicznych praskich kamienic, gdzie mogły spokojnie odrobić lekcje, zjeść ciepły posiłek i zwyczajnie pobawić się pod troskliwą oraz życzliwą opieką sióstr, trzeba było jednak zamknąć ze względu na fatalny stan techniczny budynku. W 2005 roku rozpoczęto remont, dzięki któremu świetlicę powiększono o pomieszczenia w wyższej kondygnacji budynku.

„Tutaj czeka na nich pomoc w odrabianiu zadań domowych, gry, zabawy, wycieczki, możliwość rozwijania pasji. Tu będą mogły nie tylko spędzić wolny czas, ale również uczestniczyć we Mszy Świętej, przygotować się do spowiedzi. Będą mogły też skorzystać z pomocy psychologa i logopedy. Świetlica może przyjąć 60 dzieci” – zaznacza s. Stefania Korbuszewska, przełożona generalna Zgromadzenia Sióstr Loretanek.

W świetlicy przy ul. Sierakowskiego 6 na warszawskiej Pradze dzieci mające trudną sytuację rodzinną czy problemy w nauce będą mogły poczuć się jak w domu. Siostry Loretanki uruchomiły świetlicę w 1995 r. Miała ona charakter placówki profilaktyczno-dydaktyczno-wychowawczej dla dzieci w wieku szkolnym z terenu Pragi Północ pochodzących z rodzin biednych i zagrożonych patologią.

Źródło Nasz Dziennik

drukuj