fot. PAP/Andrzej Grygiel

Oświęcim: wypadek rządowej kolumny. „Premier przechodzi rutynowe badania”

Wczesnym wieczorem w Oświęcimiu doszło do wypadku samochodowej kolumny rządowej – podały media. W jednym z pojazdów podróżowała premier RP Beata Szydło. Stan premier Beaty Szydło jest dobry; szefowa rządu przejdzie dodatkowe badania w Warszawie – poinformował w piątek rzecznik rządu Rafał Bochenek.

Premier Beata Szydło została przetransportowana śmigłowcem do Wojskowego Instytutu Medycznego przy ul. Szaserów w Warszawie.

Minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak zwołał pilną naradę z kierownictwem BOR – podało MSWiA w piątek na Twitterze. Dodano, że okoliczności wypadku są badane.

Do wypadku doszło ok. godz. 18:30 na ul. Powstańców Śląskich. Rzecznik małopolskiej policji Sebastian Gleń poinformował, że premier, a także kierowca samochodu, którym jechała, i oficer BOR, trafili do szpitala w Oświęcimiu po zderzeniu limuzyny szefowej rządu z fiatem seicento.

„Kolumna wyprzedzała pojazd. W pewnym momencie fiat seichento skręcił w lewo, nie przepuścił pojazdu pani premier Beaty Szydło” – zaznaczył Sebastian Gleń.

Kierowca rządowej limuzyny, w którym poszkodowana została premier Beata Szydło, chcąc uniknąć zderzenia z nadjeżdżającym fiatem, odbił w lewo; niestety na poboczu uderzył w drzewo – poinformował Sebastian Gleń.

PAP/RIRM

drukuj