Ostrów Wielkopolski, Wąbrzeźno i Bydgoszcz w obronie TV Trwam

Już jutro w obronie TV Trwam przejdą kolejne marsze. Polacy upominający się o miejsce na MUX 1 dla tej katolickiej telewizji przejdą ulicami trzech miast: Wąbrzeźna, Bydgoszczy i Ostrowa Wielkopolskiego.

W Wąbrzeźnie marsz poprzedzi o godz. 10. Msza św. sprawowana w kościele p.w. Szymona i Judy. Zaraz potem marsz przejdzie ulicami Górną, Kościuszki, Wolności, Legionów, Niedziałkowskiego, Królowej Jadwigi i 1 maja. Manifestacja zakończy się na rynku przed kościołem Matki Bożej Królowej Polski.

Mieszkańcy Wąbrzeźna chcą w ten sposób zamanifestować swój sprzeciw wobec decyzji KRRiT.

 – Od jakiegoś czasu władza podmiotowo traktuje obywateli i naród, który jest suwerenem. Mamy do czynienia z demokracją proceduralną, którą nam się narzuca, i która służy interesom pewnych grup, które w szybkim tempie kosztem narodu chcą się dorobić. Ograniczana jest wolność słowa, lekceważy się katolików nie przyznaniem miejsca TV Trwam na multipleksie, pomimo złożenia ponad 2,5 mln podpisów. To jest skandal – akcentował Andrzej Chojnicki, główny organizator marszu.
 – Jak mawiał Horacy „człowiek, który się boi nigdy nie będzie wolnym”. Stąd pokrótce wynikła potrzeba zademonstrowania naszych postaw, naszych oczekiwań, żądań, postulatów wobec władzy. Mamy nadzieję, że każdy komu te sprawy leżą na sercu, które są mu bliskie weźmie udział w naszym marszu. Marsz będzie miał charakter pokojowy. Ogólna sytuacja zostanie wyartykułowana na transparentach, w wystąpieniach naszych organizatorów, a przede wszystkim naszych gości – informował Chojnicki.

Organizator marszu w Wąbrzeźnie wyraźnie podkreślił znaczenie TV Trwam w społeczeństwie.

 – TV Trwam to jedyna stacja z której można dowiedzieć się prawdy na różne tematy, które powinny interesować społeczeństwo. To co serwuje nam główny nurt daleko mija się z prawdą. Stanowisko, które zajęła KRRiT jest nie do zaakceptowania. To łamanie zasad naszej chrześcijańskiej cywilizacji; cywilizacji, dzięki której to co mamy – własne państwo, możliwość posługiwania się własnym językiem, tradycję narodową, możemy się swobodnie modlić, aczkolwiek te swobody są ograniczane. Jeżeli nie weźmiemy udziału w tego rodzaju przedsięwzięciach to rządzący tą niewygodną dla nich stację telewizyjną na pewno zlikwidują. Bez katolicyzmu, bez religii, rodzi się pustka, w którą będą wchodzić i wchodzą treści poprawności politycznej, rozwiązłości moralnej, ateizacja, indoktrynacja. Na to naszej zgody być nie może – dodał.                                                           

Tego samego dnia przejdzie marsz w Bydgoszczy. Mieszkańcy tego miasta i okolic zapraszają na już „III Marsz Kujawsko – Pomorski w Obronie Wartości Narodowych”. Marsz rozpocznie Msza św. o godz.12. w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa na Placu Piastowskim.

O celach i znaczeniu marszu mówi Krzysztof Skibicki, jeden z organizatorów marszu.

– Celem marszu jest domaganie się pluralizmu medialnego, a przede wszystkim uzyskanie należnego miejsca dla TV Trwam, na cyfrowym multipleksie.  Marsz jest również protestem przeciwko wymuszaniu zmian kulturowo-obyczajowych jak i obrony niepodległości Państwa Polskiego. Protest jest stanowczym i głośnym „nie” przeciwko drożyźnie i pogarszającym się warunkom życia obywateli i ogromnemu bezrobociu, szczególnie wśród ludzi młodych – zaznaczał Skibicki.

Organizatorzy zachęcają do manifestowania swojego patriotyzmu poprzez zabranie ze sobą flag narodowych oraz transparentów.

W sobotę marsz w obronie TV Trwam przejdzie także ulicami Ostrowa Wielkopolskiego; marsz rozpocznie się Mszą św. o godz. 17. Wierni w Kościele św. Antoniego modlić się będą w intencji Ojczyzny, Radia Maryja i TV Trwam. Mszy św. przewodniczyć będzie ks. bp. Teofil Wilski.

Po Mszy św. ulicami Raszkowską przez Rynek, Kościelną przejdzie marsz, który zatrzyma się na placu przy Konkatedrze. Manifestacja jest organizowana pod hasłem „Ostrów Polska, wolne media, TV Trwam”. Marsz zakończy koncert patriotyczno-religijny pod pomnikiem Jana Pawła II.

Kolejne manifestacje w obronie wolności słowa przewidziane są na 19 maja w Warszawie i Paryżu. Z manifestującymi w stolicy będą łączyć się Polacy mieszkający we Francji.

Trwa również akcja zbierania podpisów przeciwko dyskryminacji TV Trwam. Do tej pory w siedzibie Radia Maryja w Toruniu podliczono 2 mln 483 tys. 300 kopii podpisów.

 RIRM

drukuj