fot. Nasz Dziennik/Ewa Sądej

Ostatnie pożegnanie prof. Jana Szyszko w najbliższą środę

W środę 16 października odbędą się uroczystości pogrzebowe profesora Jana Szyszko, wybitnego Polaka, naukowca, polityka, byłego ministra środowiska, wielkiego przyjaciela Rodziny Radia Maryja. Wielki wkład profesora w rozwój naszej ojczyzny przypomniał na antenie TV Trwam założyciel i dyrektor Radia Maryja o. Tadeusz Rydzyk CSsR.

Profesor Jan Szyszko jeszcze w ubiegłą sobotę i niedzielę gościł w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, gdzie przyjechał z wykładami dla studentów. Zmarł w środę w wieku 75 lat.

– Rzadki przypadek człowieka, człowieka o takiej kulturze, o takim umiłowaniu, i Pana Boga, i Kościoła i ojczyzny. Człowieka, który zatrzymywał niszczenie lasów, powiedziałbym sprywatyzowanie Lasów Państwowych – mówił o. dyrektor Tadeusz Rydzyk CSsR.

Założyciel i dyrektor Radia Maryja przypomniał, że śp. profesor Jan Szyszko został prezydentem COP w Katowicach przez aklamację, nie było potrzebne głosowanie, takim szacunkiem darzyli go najwięksi eksperci w zakresie klimatu i ochrony przyrody. Niestety, w Polsce był silnie atakowany prze różne siły polityczne.

– Człowiek, którego Ci ekoterroryści niezwykle atakowali, jeszcze tuż przed śmiercią zaatakowały go tzw. media, propagandziści. Zaatakowali go w sposób brutalny – powiedział założyciel i dyrektor Radia Maryja.

Uroczystości pogrzebowe śp. profesora Jana Szyszko odbędą się w środę 16 października. Rozpocznie je Msza święta pogrzebowa w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa przy ulicy Borkowskiej 1 w Warszawie. Początek o godzinie 11.00.

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl