Ostatnie dni na złożenie wniosków o dopłaty w rolnictwie

Do końca maja rolnicy mogą składać wnioski o przyznanie dopłat bezpośrednich oraz obszarowych. Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi apeluje o jak najszybsze składanie dokumentów.

Dyrektor Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Toruniu Katarzyna Kaczmarek–Sławińska poinformowała, że kto nie zdąży złożyć wniosków w tym terminie, będzie mógł to zrobić jeszcze do 26 czerwca.

– Do końca maja można złożyć taki wniosek bądź wysłać go pocztą (będzie liczyła się data stempla pocztowego). Wnioski będzie można składać jeszcze do 26 czerwca, ale za każdy dzień w opóźnieniu będziemy potrącać 1 proc. sankcji terminowych – wyjaśnia Katarzyna Kaczmarek–Sławińska.

Do dziś zarejestrowano ponad milion wniosków o dopłaty bezpośrednie i obszarowe, co stanowi ok. 93 proc. wszystkich takich dokumentów złożonych w 2016 r.

Jak wynika z informacji ARiMR, jutro biura powiatowe, w których można złożyć wnioski, będą czynne od godz. 8.00 do 15.30, natomiast pomiędzy 29 a 31 maja od godz. 6.00 do 20.00.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl