Ostatni tydzień obrad Synodu: powołanie i misja rodziny

W Watykanie rusza trzeci i ostatni tydzień obrad XIV Zwyczajnego Zgromadzenia Ogólnego Synodu Biskupów. Księża biskupi rozmawiają na temat powołania i misji rodziny w Kościele i świecie współczesnym.

Obradom towarzyszą relikwie św. Teresy od Dzieciątka Jezus i jej rodziców, którzy wczoraj zostali wyniesieni na ołtarze.

Msza św. kanonizacyjna była w ten sposób zaplanowana, żeby małżonkowie Martin, byli patronami całego Synodu i przykładem dla współczesnych rodzin, ocenił ks. abp Henryk Hoser, delegat KEP na obrady synodu.

Na Synodzie mówimy bez przerwy o podmiotowości rodziny. Rodzina jest miniaturowym „Kościołem misyjnym”, jednocześnie przeznaczona jest po to, aby promieniować swoim szczęściem rodzinnym, tym w czym żyje oraz oddziaływać na swoje najbliższe otoczenie, jak również na społeczeństwo i Kościół, dla którego jest podstawową strukturą. Pan Bóg stworzył człowieka w relacjach, najpierw małżeńskich, później rodzicielskich. Syn Boży, który urodził się i rozpoczął epokę Nowego Przymierza i nowego stworzenia, urodził się w rodzinie. Dzisiaj Synod dokonuje się pod patronatem Świętej Rodziny, a więc od rodziny nie można uciec – podkreślił ks. abp Henryk Hoser.

Oprócz małżeństwa Zelii i Ludwika Martin z Francji, do grona świętych dołączyli też ks. Wincenty Grossi z Włoch i s. Maria od Niepokalanego Poczęcia z Hiszpanii.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl