Ostatni dzień XXV Targów Książki Historycznej w Warszawie

Dziś w Arkadach Kubickiego na Zamku Królewskim w Warszawie zakończą się XXV Targi Książki Historycznej. Podczas wydarzenia można spotkać się z autorami książek oraz wziąć udział w konferencjach naukowych.

Swoją ofertę na ponad 130 stoiskach prezentuje ponad 220 wystawców z Polski i zagranicy. Targi organizowane są przez Porozumienie Wydawców Książki Historycznej.

Dyrektor Targów Waldemar Michalski relacjonuje, że tegoroczna jubileuszowa impreza trwała cztery, przez ten czas można było m. in. spotkać się ze swoimi ulubionymi autorami.

– Ponad 130 stoisk, dziesiątki spotkań autorskich, paneli dyskusyjnych, różnego rodzaju przedsięwzięcia przed Arkadami Kubickiego, pokazy walk rycerskich, grup rekonstrukcyjnych z różnych epok. Wszystko to daje taki obraz rynku książki historycznej w Polsce. Myślę, że można tu znaleźć około 8-9 tys. tytułów, co nadaje charakter kompletny tym targom – zaznacza Waldemar Michalski. 

W trakcie Targów po raz siódmy odbywa się także Salon Książki Muzealnej, w której bierze udział około 50 muzeów. Można się również zapoznać z wydawnictwami bibliotecznymi. W ramach targów odbyły się m.in. spacery historyczne i lekcje muzealne.

Wstęp na wszystkie imprezy towarzyszące Targom Książki Historycznej jest wolny. Wydarzenie honorowym patronatem objął Prezydent RP Andrzej Duda.

RIRM

drukuj