fot. Tomasz Strąg

Ostatni dzień wizyty ministra A. Kwiatkowskiego na Białorusi

Prezydencki minister Adam Kwiatkowski kontynuuje swoją trzydniową wizytę na Białorusi. Dzisiaj, w ostatnim jej dniu, polityk przebywa w Mińsku.

Minister ma w planie spotkania z przedstawicielami administracji prezydenta i resortu spraw zagranicznych, władzami lokalnymi oraz metropolitą mińsko-mohylewskim ks. abp. Tadeuszem Kondrusiewiczem.

W ambasadzie RP w Mińsku minister Adam Kwiatkowski planuje też rozmowy z przedstawicielami polskiego biznesu. O szczegółach swoich spotkań mówił w rozmowie z Redakcją Informacyjną Radia Maryja.

– Z jednej strony spotkania z rodakami, którzy działają na Białorusi i tworzą Klub Polskiego Biznesu, zainwestowali w Białorusi, z tymi, którzy z Białorusi inwestują w Polsce, ale to też spotkania z księdzem arcybiskupem Kondrusiewiczem czy wiceszefem administracji prezydenta. Właśnie po to, by rozmawiać o kwestiach, które powinniśmy rozwiązać, by polska społeczność mogła się tutaj rozwijać – wskazał Adam Kwiatkowski.

Wcześniej prezydencki minister rozmawiał też między innymi z samorządowcami z Grodna. Wczoraj spotykał się z kolei z przedstawicielami organizacji polskich w Lidze. Wizyta Adama Kwiatkowskiego na Białorusi zakończy się po południu.

RIRM

drukuj