fot. twitter.com/MRiPS_GOV_PL

Ostatni dzień na złożenie wniosku w programie „Aktywni+”

Mija dziś termin składania wniosków w ramach programu „Aktywni+”. Jest on skierowany do organizacji samorządowych, które wspierają seniorów. W tym roku budżet programu wynosi 40 mln złotych. Organizacje pozarządowe i inne podmioty działające na rzecz osób starszych mogą ubiegać się o dofinansowanie swoich projektów kwotą od 25 do nawet 250 tys. złotych. Wymagany wkład własny to co najmniej 10. proc. wartości dotacji.

Dofinansowanie przeznaczone jest na wsparcie działań m.in. w zakresie aktywności społecznej seniorów oraz ich bezpieczeństwa, a także jak mówi wiceminister rodziny i polityki społecznej, Stanisław Szwed w zakresie cyfryzacji.

To, co dzisiaj jest ważne tzw. wyłączenie cyfrowe, czyli możliwość uczenia naszych seniorów i pomaganie im w obsłudze cyfryzacyjnej, załatwiania spraw w urzędach, ale też ich nauczenia rzeczy, które dzisiaj są ważne, które kiedyś jeszcze przed pandemią nie miały takiego znaczenia, ale dzisiaj, gdy jest wiele instytucji pozamykanych, można sprawy załatwić elektronicznie przez różne programy. W ramach programu („Aktywni+” – red.) można się tego nauczyć – zaznaczył Stanisław Szwed.

Resort rodziny i polityki społecznej szacuje, że w czasie realizacji programu [„Aktywni+”] dofinansowanych zostanie ponad 1,5 tys. projektów skierowanych do osób starszych. W ciągu 5 lat do organizacji w całej Polsce trafi 200 mln złotych.

RIRM

drukuj