fot. PAP/Przemysław Piątkowski

Ostatni dzień na zgłoszenie do Małego ZUS Plus

Jeszcze tylko dziś przedsiębiorcy mogą zgłosić się do Małego ZUS Plus. Ulga pozwala opłacać niższe składki na ubezpieczenia społeczne liczone od dochodu z działalności w ubiegłym roku kalendarzowym. 

Mały ZUS Plus nie obejmuje składki zdrowotnej. Obniżone składki na ubezpieczenia społeczne można opłacać maksymalnie przez 36 miesięcy w ciągu ostatnich 60 miesięcy prowadzenia firmy.

Regionalny rzecznik ZUS w województwie kujawsko-pomorskim, Krystyna Michałek, przypomniała, że osoby, które już korzystają z Małego ZUS, nie muszą zgłaszać się ponownie.

Przedsiębiorcy, którzy jeszcze nie zgłosili się do Małego ZUS Plus, a spełniają warunki i chcą płacić w tym roku niższe składki na ubezpieczenia społeczne, powinni zgłosić to w ZUS do 31 stycznia. Ci, którzy korzystali z ulgi w ubiegłym roku i nadal spełniają warunki, nie muszą zgłaszać się ponownie. Dodatkowo każdy z przedsiębiorców korzystający w styczniu z Małego ZUS Plus musi do 20 lutego złożyć dodatkowe dokumenty rozliczeniowe. Z Małego ZUS Plus przedsiębiorca może korzystać przez maksymalnie 36 miesięcy kalendarzowych w ciągu 60 miesięcy prowadzenia działalności – wskazała Krystyna Michałek.

Z Małego ZUS korzysta obecnie ok. 240 tys. osób. Przedsiębiorcy, którzy wykorzystali już cały okres ulgi, powinni się wyrejestrować i zgłosić do tzw. Małego ZUS.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl